2.Globulki dopochwowe

 

Globulki ze środkiem plemnikobójczym wprowadza się do pochwy na ok. 15 minut przed stosunkiem po to by zawartość globulki rozprzestrzeniła się w pochwie. Pod wpływem ciepła globulka zamienia się w pianę, która wypełnia pochwę i równomiernie rozprowadza aktywny składnik nonoksynol-9 unieszkodliwiający plemniki, pianka stanowi dla nich nieprzepuszczalną barierę.

Gładki czopek wsuwamy do pochwy, tak jak to się robi z tamponem, na długość palca wskazującego, na co najmniej 10-15 minut przed stosunkiem. Środek zaczyna działać dopiero po całkowitym rozpuszczeniu. Przed każdym kolejnym stosunkiem, bez względu na okres czasu jaki upłynął od poprzedniego, należy włożyć następną globulkę, nawet jeśli ejakulacja nie nastąpiła w ciągu pierwszej godziny. Substancji nie można wypłukiwać 6-8 godzin po stosunku..

Dużym plusem jest to, że metoda ta jest obojętna hormonalnie, można ją stosować nawet podczas miesiączki. Poza tym stosuje się ją tylko wtedy, gdy rzeczywiście ma dojść do stosunku.  Preparaty te można kupić bez recepty, a cena jest stosunkowo niska.

Zastosowanie wyłącznie środka plemnikobójczego jest mniej niezawodne niż zastosowanie go w połączeniu z innymi metodami mechanicznymi . Występuje niewygoda w użyciu oraz ryzyko reakcji alergicznych, podrażnienie, zaczerwienienie, pieczenie, świąd błony śluzowej pochwy, sromu lub żołędzi prącia. Niska skuteczność jest dodatkowym minusem. Preparat nie powoduje ochrony przeciw chorobom przenoszonym drogą płciową i zakażeniem wirusem HIV.

Ryzyko zachorowania na śmiertelna chorobę jaką jest Aids wymaga zastosowania maksymalnej ostrożności. NALEŻY współżyć z jednym stałym partnerem, o którym wiadomo, ze nie jest nosicielem, używać prezerwatyw i dopiero uzupełniająco środków plemnikobójczych.

Skuteczność tej metody jest dosyć niska, wskaźnik Pearla dla tej metody wynosi od 6 do 26 Oznacza to, że na 100 kobiet, które przez jeden rok stosują tą metodę ilość nieplanowanych ciąż wynosi 6 lub 26. Stosowanie jej bez dodatkowych środków antykoncepcyjnych nie jest zalecane i zbyt ryzykowne.

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA