5.Wkładka wewnątrz maciczna z miedzią lub srebrem

 

Metoda wewnatrzmaciczna:

-powoduje wywołanie niewielkiego odczynu zapalnego,

-utrudnienia plemnikom przedostanie się do jajowodu,

-wpływa na błonę śluzową macicy, uniemożliwiając komórce jajowej zagnieżdżenie się w niej.

Miedź, srebro ograniczają zdolność plemników do zapłodnienia.

Wkładka wewnątrzmaciczna potocznie zwana spiralą, to niewielki przedmiot wykonany z plastiku kształtem przypominający literę T z dwoma metalowymi bądź srebrnymi nitkami, pozostającymi wewnątrz pochwy, dzięki którym można sprawdzić, czy znajduje się na miejscu. Zakłada ją ginekolog, podczas miesiączki, wtedy ujście macicy jest najbardziej rozwarte. Wymienia się ja na nową w różnych odstępach czasowych – od 3 do 10 lat. 

Spirala jest długotrwałą metodą antykoncepcji. Zostaje wymieniona na nowa bądź usunięta przez ginekologa, gdy jej działanie ustaje bądź kobieta z niej rezygnuje. Można ją wyjąć w dowolnym momencie. 
 Używanie wkładki wewnątrzmacicznej powoduj nasilone krwawienia miesiączkowe. Trwają one dłużej i są bardziej bolesne. Czasami dochodzi do zakażenia macicy. Może doprowadzić do bezpłodności dlatego zalecana jest kobietom, które już posiadają dzieci.

Skuteczność tej metody jest dosyć wysoka, wskaźnik Pearla dla tej metody wynosi od 6. Oznacza to, że na 100 kobiet, które przez jeden rok stosują tą metodę ilość nieplanowanych ciąż wynosi 6.

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA