1.Co to jest canyoning?

Osoby, które interesują się uprawianiem kilku dyscyplin sportowych, zwłaszcza tych zaliczanych do ekstremalnych, mają nie lada problem. Trudno jest znaleźć czas podczas krótkiego urlopu lub wakacji by móc zmierzyć się z każdym z hobby. Drugą barierę stanowią pieniądze. Jednak istnieje na to rada...

Canyoning stanowi połączenie wielu dziedzin aktywności, takich jak pływanie, wspinaczka, trekking, skoki, nurkowanie. Polega na pokonaniu pewnej wyznaczonej trasy, z reguły należy przejść wzdłuż rwącej rzeki. Stąd nazwa „canyoning”- odnosi się do kanionu w którym płynie rzeka. Po drodze trzeba stawić czoło różnym przeszkodom- jaskiniom, wodospadom, ciasnym przesmykom, wąwozom.

Ten kto zdecyduje się na taką formę rekreacji powinien charakteryzować się dużą siłą fizyczną, znajomością różnych technik sportowych, odpornością psychiczną. Nie wolno popadać w panikę.

W Polsce taki sport można uprawiać na rzece Wieliczka, w okolicach Szklarskiej Poręby oraz nad wodospadem Siklawa w Tatrach. Za granicą popularne miejsca znajdują się w Austrii, Francji, Włoszech i Brazylii.

I.B.

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA