8.Wakeboarding- zasady bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo

Wakeboarding zalicza się do sportów ekstremalnych. Jak we wszystkich innych dyscyplinach obowiązują tutaj ścisłe zasady bezpieczeństwa. Przed przystąpieniem do aktywności powinniśmy przejść specjalistyczne szkolenie.

Rozróżnia się trzy stopnie zaawansowania związane z rozwojem umiejętności w tym sporcie- początkujący, średnio zaawansowany, zaawansowany. Ważny jest także odpowiedni sprzęt użyty podczas pływania. Należy mieć na sobie specjalną kamizelkę.

Kamizelka w wypadku utraty przytomności będzie unosiła nas na wodzie, zmniejszy także skutki gwałtownego upadku do wody.

Kask uchroni naszą głowę przed zagrożeniami wynikającymi z uderzenia o deskę i wodę. Ważne aby był z materiału wodoodpornego i zawierał nauszniki. W czasie upadku może dojść do pęknięcia błony bębenkowej.

Deska powinna być dostosowana do wzrostu i wagi użytkownika. Jeżeli kupujemy sprzęt to warto zainwestować w nowy, nieużywany. Źle zakonserwowany może stanowić zagrożenie. W czasie jazdy trzymamy się linki, stosujemy wskazówki o których wcześniej zostaliśmy poinformowani.

I.B.

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA