1. Rafting to spływy pontonowe.

Rafting, inaczej „biała woda” (white water), jest formą spływu rzecznego- flisu. Polega ona na pokonywaniu rzek górskich. Wszystko odbywa się za pomocą różnego rodzaju tratw, pontonów albo kajaków, a czasem też innego rodzaju sprzętu, który charakterystyczny jest dla danego rejonu.

Rafting jest sportem, hobby niebezpiecznym, klasyfikowanym jako ekstremalny i zapewne, między innymi, dlatego w naszym kraju nie jest jeszcze tak bardzo popularny.

Dodatkowym argumentem, który nie sprzyja jego popularyzacji jest, z pewnością brak odpowiednich rzek, które nadawałyby się do uprawiania raftingu.

Pasjonaci jednak, zadowalają się tym, co mamy i korzystają z możliwości, jakie oferuje im Dunajec oraz Białka. Nie dość, że są to rzeki urokliwe i zlokalizowane w pięknym, malowniczym miejscu, to mają właśnie to „coś”, a mianowicie zaliczane są do rwących górskich rzek. Turyści korzystają z zalet rzek i chętnie biorą udział w organizowanych spływach, które stanowią nie lada atrakcję dla każdego wczasowicza.

spływ.jpg

glowne1247.jpg

Każdy, kto przybywa w okolicy, lub planuje wakacje właśnie w tych rejonach, powinien rozważyć wzięcie udziału w takim spływie, bowiem jest to niesamowita przygoda, która pozostawia wspaniałe wrażenia w pamięci każdego na długi czas.

D. K.

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA