Leczenie anoreksji.

 

Leczenie jadłowstrętu psychicznego powinno być prowadzone w wyspecjalizowanych ośrodkach przez wielodyscyplinarny zespół (między innymi psycholog, psychiatra, endokrynolog, dietetyk). W leczeniu należy uwzględnić psychoterapię indywidualną, zespołową i rodzinną oraz farmakologiczne leczenie przeciwdepresyjne.

Próba powrotu do normalnego odżywiania powinna być stopniowa, prowadzona przez doświadczonego specjalistę w zakresie żywienia, z wyznaczaniem łatwych do osiągnięcia celów.

Wyniki leczenia nie są niestety zawsze zadawalające - występują nawroty choroby, a u znacznej części chorych rozwija się bulimia. Ocenia się, że u około 5% do 20% pacjentów choroba się pogłębia i dochodzić może do zgonu.

Powyższy artykuł daje jedynie ogólną wiedzę o problemie, jakim jest anoreksja, czyli jadłowstręt psychiczny. Dane tutaj przedstawione mają jedynie wartość informacyjną i nie mogą zastąpić profesjonalnej porady lekarskiej. W przypadku problemów zdrowotnych i jakichkolwiek wątpliwości należy zwrócić się po poradę do lekarza. Tylko porada lekarska oparta na osobistym zbadaniu pacjenta, wywiadzie chorobowym i badaniach dodatkowych zawsze gwarantuje postępowanie bezpieczne, takie, które może dać pożądany efekt zdrowotny.

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA