Alkoholizm poważna choroba.

To fakt ,że alkoholizm jest chorobą. Niszczy organizm fizycznie (wątroba, schorzenia układu nerwowego,choroby układu krążenia, nowotwory,ogólne wyniszczenie organizmu)i męczy psychicznie osobę uzależnioną jak i jej otoczenie.

Alkohol spożywany regularnie w określonych dawkach lub w określonych sytuacjach staje się ogromnym zagrożeniem dla naszego zdrowia i funkcjonowania w społeczeństwie. Pijąc tracimy przyjaciół, rodzinę, pozycję społeczną, często pracę, zatracamy swoje życie na rzecz nałogu, który nami rządzi. Z czasem nie panujemy już nad tym,co się z nami dzieje, dajemy ponieść się procentom.

Choroba alkoholowa jest istotnym problemem naszego społeczeństwa. Najtrudniej rozpatrywać ten problem w rodzinie, gdy patrzymy na osobę uzależnioną i z nią przebywamy. Często wszyscy dookoła alkoholika starają się go zmienić. Lecz to nie jest wyjście. Aby uporać się z tym problemem należy pokazać alkoholikowi, że nie godzimy się na jego filozofie życia. Chory sam musi dojść do tego, że ma problem i musi z nim walczyć. Życie w pobliżu osoby chorej jest trudne. Towarzyszy temu ciągły lęk, niepokój i poddenerwowanie. Najczęściej jest tak, że osoba uzależniona nie zdaje sobie sprawy jak poważnym problemem jest jej choroba i w jaki sposób wpływa ona na otoczenie. Jest to trudne- tym bardziej, że nie łatwo komuś pomóc, gdy ktoś sam nie widzi problemu.

 

S.K.

Stronicowanie:
Lubię
10.0 / 10  (4 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA