Kim tak naprawdę jestem?

Kim jestem?

Nie wiem jak się nazywasz , ile masz lat, gdzie mieszkasz...nie wiem o tobie nic. Ale wiem co mogę ci powiedzieć, co ci pomoże w życiu i uczyni, że jeśli weźmiesz sobie do serca to co tu teraz przeczytasz, to zaczniesz wprowadzać szczęście do swojego życia.

Chce napisać ci jaki jesteś a nie jaki wyobrażasz sobie, że jesteś. Wszyscy ludzie, żyjąc w danym społeczeństwie, wchłaniają zasady  jakie nim rządzą i nie zdają sobie sprawy, że nie są jak robot, który musi robić dokładnie to samo co inni. Tak już jest, że poprzez wychowanie w domu, szkole, przez TV, nasza głowa tworzy sobie obraz nas samych zupełnie nieprawdziwy. Bo nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego jaki jesteś wspaniały w istocie!!! Pomyślisz: " e, to nie dla mnie, inni są wspaniali, a ja zawsze będę beznadziejny/a". Otóż właśnie do ciebie mówie :) Jesteś wspaniały w środku, w swojej istocie, która tam sobie siedzi bo tak została nauczona przez lata. Może śmieją się z ciebie koledzy, może obmawiają koleżanki, może uważasz się za brzydką, za nieśmiałego, który nie umie rozmawiać z innymi, może jesteś wstydliwy i chcesz być jak inni...pomyśl tylko: masz wszystko czego potrzebujesz!!! i to jest naprawdę!

Prawdopodobnie nikt ci wcześniej o tym nie mówił bo dorośli też nie wiedza o tym potencjale, który w nich siedzi. Wyobraź sobie osobę taką jak ty, którą chcesz pocieszyć i wyliczasz jej zalety. Napisz na karteczce wszystkie dobre strony twojej osobowości -pisz jakbyś pisał o tej osobie, nie wstydź się. Pomyśl, że masz moc zmieniania swojego życia -poprzez wiarę w siebie. Kiedy wierzysz w siebie inni od razu reagują na to. Największym zadaniem jest znalezienie drogi do uwierzenia w siebie i po to ci ta karteczka z wypisanymi pozytywnymi cechami. Może to być coś z wyglądu twojego jak i z charakteru lub jakiś talent. Ważne byś zrozumiał, że MOŻESZ zmienić swoje położenie.

Dobrze jest wyobrażać sobie jaki chciałbyś być -zamknąć oczy i wejść wszystkimi zmysłami, emocjami -tak jakbyś tam już był -w ten świat wyobraźni. Poprzez takie ćwiczenia  zaczyna  zmieniać się schemat myślenia twojej głowy i przez to zmienia się twoje życie.
Nie każdy rodzic umie wyrazić miłość i wydaje ci się może, że jesteś niekochany. Nie każdy nauczyciel potrafi sprawiedliwie ocenić i przez to myślisz, że jesteś - tępy. Pamiętaj -jesteś idealny taki jaki jesteś i nie musisz być jak inni-co więcej: to jest niemożliwe by być jak inni. W świecie liczy się oryginalność :) Inaczej byłoby bardzo nudno gdyby wszyscy byli tacy sami, nie sadzisz? Pamiętaj, że jesteś jedyny w swoim rodzaju i nikomu nie musisz nic udowadniać -nawet jeśli nie dostaniesz najlepszej oceny to ty sam wiesz na ile się nauczyłeś. Jeśli inni cie wyśmiewają to dlatego, że sami mają jakiś problem i nie umieją sobie z nim poradzić -im tez potrzebna jest pomoc. Zacznij wiec od siebie, od dziś i pracuj nad tym by nabrać pewności siebie przyjmując siebie takim jakim jesteś. Jestem pewna, że ci się uda! powodzenia :)

 

Marta Szubstarska-Galletti

Stronicowanie:
Lubię
10.0 / 10  (2 ocen)
Komentarze (5)
Skomentuj
2013-01-31 16:55
Marta S pisze:
Kasiu, Twoja nauczycielka z religii zachowuje sie tak bo inaczej nie potrafi-taki sposob sobie znalazla. Na pewno jest to obrzydliwe dla Was by donosic na siebie. Mysle,ze nalezy przymknac oko( choc nie latwo) bo nie wiemy jakie problemy ma ta osoba w zyciu poza praca. Ty rob swoje-ucz sie religii i staraj sie nie oceniac bo naprawde mozna kogos skrzywdzic niewiedzac dlaczego jest taki jaki jest. Pamietaj by kochac siebie taka jaka jestes nawet jesli ktos Cie wyzwie-ty znasz na pewno lepiej siebie sama :) pozdrawiam
Zgłoś Odpowiedz
2013-01-31 18:02
kasia.paczek pisze:
ma Pani racje ;) lubie to! :)
Zglos Odpowiedz
2013-01-31 16:39
kasia.paczek pisze:
niektórzy nauczyciele są okropni. o dziwo z religii mam taką...nie nadaje się wcale, każe nam donosić, wyzywa czasami...
Zgłoś Odpowiedz
2013-01-29 17:12
milena.patrol pisze:
ciekawy artykuł ;)
Zgłoś Odpowiedz
2013-01-30 16:40
Marta S pisze:
Dziekuje Mileno :) mam nadzieje,ze przydatny ;)
Zglos Odpowiedz

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA