Rzeźbienie w śniegu. Relacja z Mistrzostw Polski

Rzeźby ze śniegu

W Szklarskiej Porębie jak co roku odbyły się Mistrzostwa Polski w Rzeźbieniu we śniegu. Dzięki uprzejmości portalu http://www.szklarskaporeba.pl/ możecie obejrzeć zdjęcia rzeźb i relację z przebiegu tych ciekawych zawodów. 

Do zawodów przystąpiło siedem drużyn. Po raz pierwszy rywalizowano w dwóch kategoriach, amatorzy i profesjonaliści. Drużyny profesjonalistów z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Gdańsku i Łodzi przez dwa dni zmagały się z 3m*3m*3m blokami śnieżnymi, a amatorzy rzeźbili kilka godzin, w o połowę mniejszych bryłach.

Pryzmy ubijane były przez 2 dni w specjalnych szalunkach. Wykorzystano aż 10 wywrotek śniegu. Za pomocą dłuta, łopat, piły powstały przepiękne, wielkie na kilka metrów dzieła sztuki. 

Wśród profesjonalistów zwyciężyło ASP Gdańsk z pracą pod tytułem "K2". Na drugim miejscu uplasowali się studenci z ASP Wrocław z pracą pt. "Bitwa morska", a na trzecim ASP Łódź z pracą pt. "Papierowa Łódka". 

 

Rzeżba K2.jpg

Rzeźba rekin, ośmiornica- śniegolepy 2013.jpg

Rzeźba łódź- śniegolepy 2013.jpg

Wśród amatorów zwyciężyła rzeźba pt. "Odpoczynek narciarza", drugie miejsce zajęła "Panna z lokami", a trzecie "Doktor Dolittle i jego zwierzęta". 

Narciarz w wc- śniegolepy 2013.jpg

Narciarz- śniegolepy 2013.jpgAniołek- śniegolepy.jpg

Mikołaj- śniegolepy.jpg

Stronicowanie:
Lubię
10.0 / 10  (1 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA