Drugie życie książki

Każdy z nas na pewno ma wiele książek w domu na półkach. Przyzwyczajamy się do nich a nawet przywiązujemy. Jednak po pewnym czasie, kiedy była już w naszych rękach kilkakrotnie, przestajemy po nią sięgać i zbiera tylko kurz. Służy za ozdobę.

A jeśli jest sposób na znalezienie jej innego właściciela, który będzie mógł się nią cieszyć tak jak my po pierwszym przeczytaniu? A co więcej, my tym samym zyskamy całkiem nowiutką, nie czytaną przez nas książkę?

Na tym polega akcja „Drugie życie książki” organizowana przez  portal Bookteriada i Krakowskie Biuro Festiwalowe.  Każdy kto chce wziąć udział w akcji, musi przynieść ze sobą przynajmniej jedną książkę, no i co jasne – musi być ona w dobrym stanie. Jeśli będzie to książka wydana przed 1995 rokiem, będzie można ją wymienić na książkę, również wydaną przed 1995. Jeśli natomiast będzie to pozycja wydana po 1995… Hulaj dusza! Można wybierać spośród wszystkich książek, które przyniosą inni uczestnicy. Taka wielka wymiana książek ma służyć promowaniu czytelnictwa, szczególnie wśród młodzieży. Nowa książka całkiem za darmo? Ja się na to piszę, a TY? 

Polecam śledzić stronę www.bookteriada.pl  gdzie znajdziecie informacje o następnych spotkaniach fanów czytania. Niestety jak na razie akcja odbywa się tylko w okolicach Krakowa, ale może warto zastanowić się nad zorganizowaniem swojej wymiany książek wśród znajomych? Bibliotekarz szkolny na pewno będzie chętny do pomocy. Śmiało! Daj drugie życie swojej książce ;)

 

E.P.

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA