Światowy dzień czekolady

Czekolada

„W życiu pada wiele pytań, na które czekolada przynosi odpowiedź.”

Czy wiecie, ze nasza słodka ulubienica obchodzi dziś swoje święto? TAK! 12.04 obchodzimy Światowy Dzień Czekolady. Choć zapewne wielu z nas spotkało się wręcz z zakazami jedzenia czekolady, wbrew pozorom nie służy ona jedynie powstawaniu próchnicy i nabieraniu dodatkowych kilogramów. Czekolada, dotąd uważana za zakazany owoc, może stać się naszym sprzymierzeńcem. Ale... Jak to?! Ano tak, że czekolada zawiera przede wszystkim:

Dużo magnezu, który odpowiada za naszą energię. Kostka czekolady, może zdopingować nasz organizm do działania. Niektórzy badacze uważają nawet, że osoby znerwicowane, które odpowiednio i racjonalnie przyjmują magnez, na przykład ten z czekolady mogą zastąpić leki, które przyjmują na zwalczenie stresu. Oprócz tego magnez zawarty w czekoladzie usprawnia mięśnie oraz pomaga wchłaniać się wapnu, które jest jak wiemy spoiwem naszych kości.

Fenylotylaminę, która po spożyciu powoduje uwalnianie hormonów szczęścia – serotoniny i endorfin. Poprawiają one nastrój, czujemy po prostu przyjemność.

Spożywanie czekolady sprawia, iż rośnie w naszych organizmach poziom przeciwutleniaczy. To one czyszczą z naszego organizmu wolne rodniki, które mogą uszkodzić zdrowe komórki i doprowadzić do chorób serca i nowotworów. Czekolada to zatem dobry pomysł na prezent dla babci i dziadka - zadbacie dzięki temu o serduszka waszych najbliższych.

Czekolada zawiera kofeinę, która pobudza nasz organizm – już Aztekowie wykorzystywali ją do walki różnymi chorobami i dolegliwościami. Uważana była również za skuteczny afrodyzjak.

Co więcej? Badacze uniwersytetu kanadyjskiego ogłosili jakiś czas temu tezę, iż jedzenie gorzkiej czekolady tej prawdziwej o zawartości 60% kakao, chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym! Testy trwają;)

Nic dodać, nic ująć, wcinajmy czekoladę, najlepiej tę gorzką z wysoką zawartością kakao, ale pamiętajmy, że we wszystkim trzeba mieć umiar.

E.P.

 

Stronicowanie:
Lubię
10.0 / 10  (1 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA