Sposoby na szybka naukę.

Trzecioklasiści zdają egzaminy gimnazjalne! Co tu dużo mówić, trzymamy za was kciuki. Dla tych z was, którzy będą się jeszcze dziś uczyć mamy kilka porad jak tę naukę przyswoić sobie szybciej. Warto spróbować;-)

Pij dużo wody, która odpowiada za prawidłowe działanie układu nerwowego, a jej ubytek powoduje  bóle głowy, obniżoną efektywność w działaniu czy nawet problemy z oddychaniem. Dobra też będzie zielona herbata, która zawiera odrobinę kofeiny, która obudzi wasz organizm. Ponadto bogata jest w minerały i witaminy, podobnie jak soki owocowe, które również pijcie na zdrowie. Raczej dajcie sobie spokój z piciem energetyków, gdyż one sprawią, że wasze serce będzie kołatało, ręce zaczną się trząść a wy pocić  – to sprawa dużej, chyba zbyt dużej dawki kofeiny.

Postaw na zdrową i lekką dietę, najlepiej na ten jeden dzień jedz jak wegetarianin. Odpuść sobie też rzeczy tłuste jak frytki, które obciążą twój żołądek. Postaw na świeże warzywa i owoce.

Słuchaj muzyki, jeśli to zawsze robiłeś podczas nauki! Często w tak stresowych sytuacjach boimy się, że nasze przyzwyczajenia były dla przyjemności, a tu taka poważna sprawa! Egzamin, nie jakaś klasówka... Muzyka w Twoim wypadku może tylko pomóc. Jeśli zawsze była ci obecna podczas nauki, znaczy to że pomagała ci w nauce, powodowała odprężenie i spokój, pamiętaj zatem o ulubionej płycie.

Zaplanuj sobie cały dzień, uwzględniając czas na naukę. Dzięki temu nie będziesz tracił czasu, czytaj więcej się nauczysz. Zatem trzymaj się harmonogramu!

Powtarzaj sobie krótkie części materiału na głos, dzięki czemu utrwalisz wszystko i na pewno zapamiętasz. Na egzaminie przypomnisz sobie swój głos i odpowiesz na pytanie;)

Streszczaj rozdział. Jeśli uczysz się z konkretnej książki, warto streścić sobie każdy rozdział – możesz to zrobić wypisując punkty, które opisują cały rozdział, przez co orientacyjnie będziesz pamiętał co gdzie było w książce – polecam tę metodę dla wzrokowców.

Wyobraź sobie, że jesteś na egzaminie – będziesz już przyzwyczajał się do tego, unikniesz stresu na samym egzaminie i na pewno zdopinguje cię to do działania podczas nauki.

Pamiętaj o przyjemności – na wieczór nie katuj się już tą nauką, wiele już sobie nie przyswoisz. Zrelaksuj się, dla dziewczyn polecam gorącą kąpiel z bąbelkami, a dla chłopaków może ulubioną grę komputerową? Cokolwiek co was uszczęśliwia.

Oczywiście z tych rad mogą skorzystać wszyscy, których czeka ważny egzamin, klasówka, kartkówka. POWODZENIA!:-) 

E.P.

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA