Nowe Play Station4

PlayStation4

Najnowsza konsola od Sony, PlayStation4, ma stanowić rozpoczęcie nowego rozdziału z branży elektronicznej rozrywki. Ten, długo oczekiwany przez fanów gier gadżet, został oficjalnie zaprezentowany na konferencji w Nowym Jorku 20 lutego 2013 roku.

Sony pracowało nad nim już od pięciu lat i wszyscy spodziewają się, że zrobi on wielką furorę. Główny projektant konsoli Mark Cerny z wielką radością zaprezentował to, nad czym pracował ostatnimi laty. Na samym początku skupił się na specyfikacji konsoli. Jest ona wzorowana na budowie PC. Zgodnie z informacjami, a dokładniej rzecz ujmując „przeciekami”, gdyż tak naprawdę wszystko stanowi na razie wielką niewiadomą, znalazł się w niej 8-rdzeniowy procesor X86 od AMD, jak również wzmocniony, ale komputerowy układ graficzny, 8 GB pamięci RAM i naturalnie twardy dysk. Kolejna informacja, która się potwierdziła, dotyczy nowego kontrolera. DualShock 4 został wyposażony w m.in. touchpad, gniazdo słuchawkowe oraz czujnik, dzięki któremu konsola będzie mogła wiedzieć jak daleko od niej znajduje się kontroler. Dodatkowo PlayStation 4 ma być najbardziej społecznościową konsolą, jaka dotąd powstała. Wyjątkowo intrygująco przedstawia się możliwość obserwowania na żywo, oraz w co aktualnie grają nasi znajomi, a nawet przejęcia ich gry i np. dokończenia jej za nich- przejścia jakiegoś etapu. Co więcej, będzie można też śledzić poczynania najlepszych graczy z całego świata (również na wideo), jak również w szybki i wygodny sposób wrzucać do sieci filmiki ze swoich gier. Możliwa także będzie pełna integracja z Facebookiem oraz usługami streamigującymi (umożliwiającymi przesyłanie plików multimedialnych , rzadziej samego dźwięku, przez Internet do komputera użytkownika i odtwarzanie go na ekranie w czasie rzeczywistym).

Oprócz wspomnianych pewników, ciągle pozostaje garść niewiadomych. Chodzą słuchy bowiem, że PlayStation4 może mieć opcję rozpoznawaniu głosu. Nowe PlayStation na pewno nie będzie obsługiwało gier z PlayStation3, co dla części graczy może stanowić swego rodzaju rozczarowanie. Cena tej wyczekiwanej zabawki nie jest jeszcze znana, ale przewiduje się, że może sięgać 2 tysięcy złotych. Sloganem "Greatness Awaits"- - „oczekiwana wspaniałość”- reklamowana ma być najnowsza konsola PlayStation4. Czy rzeczywiście warta jest takiego miana i zasługuje na to pochlebstwo? Uzbrójmy się w cierpliwość, poczekajmy i osobiście się o tym przekonajmy.

D. K.

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA