Legoland –rozrywkowy raj

Legoland –rozrywkowy raj

Jeżeli ktoś nie wie o jaki prezent poprosić rodziców na Dzień Dziecka bądź jaką wycieczkę zaproponować w wakacje to Legoland jest wspaniałym pomysłem.

To olbrzymi park rozrywki, w którym elementy prawie w 90% zbudowane są z klocków Lego. Można tam spotkać klockowe pomniki słynnych postaci, a także miniatury wielkich miast. Mieszczą się w nim obiekty takie jak diabelski młyn, baseny a nawet oceanarium. Chętni uczestniczą w warsztatach tworzenia budowli z klocków Lego. Inni przypatrują się przedstawieniom i animacjom. W Legolandzie istnieje możliwość zdobycia swojego pierwszego prawa jazdy, ekspedycji do bajkowej dżungli i afrykańskiego safari. Istnieje również część historyczna, gdzie odbywają się turnieje rycerskie.

Pierwszy Legoland powstał w Danii w 1968 roku i jest największym parkiem tego typu w Europie. Pod względem wielkości pokonuje go tylko obiekt we Florydzie otwarty w 2011 roku, zajmujący powierzchnię 60 hektarów. W Niemczech także znajduje się takie miejsce. Bilety wstępu kosztują tam około 25- 35 euro za kartę jednodniową za osobę (cena zależy od tego czy bilet jest ulgowy) oraz 45-55 euro za kartę dwudniową. W pobliżu parku funkcjonuje hotel.

I.B.

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA