Dlaczego Hello Kitty nie ma ust?

Hello Kitty

Na pewno każdy z Was zna buźkę kotka Hello Kitty. Ale być może nie każdy zauważył, że na tym uroczym pyszczku nie ma ust. No właśnie, dlaczego Hello Kitty nie ma ust?

Biała twarz kotka z czerwoną kokardą jest ozdobą najprzeróżniejszych  przedmiotów: zeszytów, piórników, kubków, kapci, ubrań i innych przedmiotów codziennego użytku. Występuje też w formie maskotek i innych zabawek. Hello Kitty jest bohaterką japońskiej bajki, która powstała w 1974 roku.

Pierwszą rzeczą, która została ozdobiona tym wizerunkiem była portmonetka, która okazała się wielkim hitem. Dziś śliczną buźkę można spotkać dosłownie wszędzie. Niektórzy dorośli fani słodkiego kociaka oklejają swoje samochody, motocykle, smartfony. Powstał nawet specjalny samolot dla najbardziej zagorzałych fanów.

Dlaczego jednak biała kotka nie ma ust? Dlatego, że ma ona docierać do wszystkich niezależnie od narodowości, wieku czy płci. Ma trafiać do serca, dlatego symboliczny brak ust pozwala jej mówić wszystkimi językami świata. Ponad to od 1983 roku Hello Kitty jest ambasadorką organizacji UNICEF a także patronuje japońskiej akcji wspierającej walkę z rakiem piersi.

hello kitty.jpg

A.D.

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA