Wiedza podana na talerzu.

Wiedza podana na talerzu

Ile posiłków dziennie powinien jeść gimnazjalista, jakie produkty należy wprowadzić do diety a jakich unikać – to tylko niektóre z omawianych zagadnień na wykładach z dietetykiem w ramach programu edukacyjnego „Śniadaniowa Klasa”. Akcja skierowana do wybranych gimnazjów na terenie całej Polski, ma przypomnieć młodzieży o podstawowych zasadach zdrowego odżywiania.

Według badania „Gimnazjaliści o odżywianiu” przeprowadzonego przez TNS OBOP w 2010 roku, uczniowie najwięcej informacji o odżywianiu wynoszą ze szkoły. Jednak lekcje często prowadzone są w sposób nieciekawy i nie angażują młodzieży, co skutkuje niską świadomością  dotyczącą prawidłowego odżywiania. Dodatkowo uczniowie żywią się przekąskami zakupionymi w szkolnych sklepikach, których półki uginają się od niezdrowych produktów.

Jednym z czołowych błędów popełnianych przez młodych jest zapominanie o najważniejszym posiłku w ciągu dnia – śniadaniu. Co gorsze, część z nich zaspokaja głód batonikami, chipsami czy pączkami kupionymi w szkolnych sklepikach – wyjaśnia dietetyk mgr inż. Julita Dudicz, która poprowadzi wykład w Białymstoku i Bielsku Podlaskim – Trzeba pamiętać, że to co zjemy rano wpływa na nasze funkcjonowanie, samopoczucie i kondycję fizyczną przez najbliższe godziny, a prawidłowo dobrana dieta zapobiega powstawaniu nowotworów, chorób serca i nadwadze.

Dlatego w trosce o dobre nawyki żywieniowe,  organizator programu edukacyjnego „Śniadaniowa Klasa  we współpracy z rekomendowanymi dietetykami, zorganizował w wybranych gimnazjach bezpłatne wykłady.

Szkoła edukuje także w zakresie zdrowego odżywiania. Jest miejscem, w którym młodzi zdobywają wiedzę ogólną oraz w dużym stopniu o żywieniu. Dlatego cieszymy się, że gimnazja tak chętnie przyłączyły się do programu „Śniadaniowa Klasa” i wspólnie z nami zadbają o naukę dorastających uczniów w zakresie odżywiania – mówi Małgorzata Sienkiewicz, dyplomowany Technolog Żywności z Zakładów Tłuszczowych Bielmar Sp. z o.o., organizator ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadaniowa Klasa” –  Na wykładach gimnazjaliści poznają prawidłowe zasady komponowania posiłków, produktów, które należy wprowadzić do diety, a których unikać, a także dlaczego jedzenie śniadań jest tak ważne dla organizmu.

Do programu zostało zaproszonych dziesięć gimnazjów z całej Polski, m.in. z Warszawy, Białegostoku, Wrocławia, czy Lublina. Pełna lista szkół, w których odbędą się wykłady dostępna jest na stronie www.sniadaniowaklasa.pl

glowne3074.jpg

Stronicowanie:
Lubię
10.0 / 10  (1 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA