StageIt.com -nowy wymiar koncertowania.

Stageit

Koncerty od lat są bardzo popularną formą rozrywki. Każdy z nas ma swojego ulubionego artystę- muzyka/ piosenkarza. Niestety nie wszystkie występy są łatwo dostępne. Na darmowy wstęp możemy liczyć podczas imprez związanych z ważnymi wydarzeniami dla danego miasta.

Na koncerty gwiazd większego formatu często trzeba udać się w odległe miejsca oraz zapłacić sowicie za bilet wstępu, doliczając koszty noclegu i podróży. Nie wszystkim pasuje takie rozwiązanie. Z tego powodu powstał portal internetowy StageIt.com. Dzięki niemu istnieje możliwość oglądania koncertu ulubionych gwiazd we własnym domu lub dowolnym miejscu na świecie. Również wykonawcy mogą koncertować z wybranego przez siebie miejsca, np. sypialni, garażu bądź autobusu podczas tournee. Takie występy są kameralne, ogląda je od kilkudziesięciu do nawet 10000 widzów, w zależności od popularności piosenkarza. Podczas ich trwania można czatować z wykonawcą i wyrażać swój zachwyt bądź poprosić o wykonanie ulubionego utworu.

Ceny biletów na takie zdarzenie są z reguły dużo mniejsze niż na koncerty tradycyjne. Wykonawca sam decyduje o kwocie, często jest ona symboliczna, np. jeden dolar lub w zależności od decyzji słuchaczy. Podczas koncertu internetowego można dawać wykonawcy napiwki( przelewem on-line).

stageit..jpg

Istnieją dwie drogi dostępu do portalu- rejestracja (bardzo prosta, nie odbiegająca od rejestracji w innych portalach) lub zalogowanie się poprzez konto na Facebooku. Aby móc wysłuchać występu należy posiadać takie same elementy jak przy korzystaniu ze skypa (m.in. kamera internetowa). Trzeba także zakupić bilet. Niestety strona jest obsługiwana w języku angielskim i prawdopodobnie podczas korzystania z niej będzie trzeba prosić o pomoc dorosłych.

Taki wymiar koncertowania na pewno nie zastąpi tradycyjnego. Nic nie jest bowiem w stanie przebić tej atmosfery i wspaniałych wyjazdów ze znajomymi. Jednak stanowi on miłą odmianę i szansę dla osób, które nie posiadają wystarczających funduszy oraz nie dysponują wolnym czasem.

I.B.

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA