Spam – jak się przed nim ustrzec?

Spam

Spam to termin określający niepożądane wiadomości- z reguły e-mailowe oraz pojawiające się na forach dyskusyjnych. Istnieją trzy czynniki klasyfikujące wiadomość jako spam: treść wiadomości nie jest związana z odbiorcą, odbiorca nie wyraził zgody na jej otrzymanie, można wnioskować iż nadawca poprzez rozsyłanie odnosi zyski, np. reklama.

Spam może wyrządzić wiele szkód, m.in. przyczynia się do marnowania czasu na czytanie i usuwanie zbędnych wiadomości, zapełnia pamięć skrzynki e-mail, często zawiera wirusy komputerowe oraz nieprzyjemne treści.

Dostępne są różne sposoby na walkę z tym problemem. Należy unikać niepotrzebnego podawania adresu e-mailowego w internecie w miejscach ogólnie dostępnych, np. fora, komentarze do artykułów lub podawać go w bardziej skomplikowany sposób, utrudniający pracę programom wychwytującym adresy,np.kowalskimałpaonet.eu, kowalski@onetkropkaeu, kowalskiwstawmałpęinteria.pl.

Warto także korzystać ze skrzynek pocztowych takich jak gmail oraz innych- mniej popularnych. Gdy czujemy, że wiadomość jest dziwna, należy jej nie czytać oraz oznaczyć ją i umieścić w folderze spam.

Należy pamiętać, że filtry, w które wyposażone zostały programy pocztowe nie są doskonałe i bywa, że uznają jako spam prawidłową wiadomość. Dlatego trzeba od czasu do czasu sprawdzać ten folder w celu sprawdzenia czy nie ma tam ważnych dla nas wiadomości.

I.B.

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA