17. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

17. Piknik Naukowy

Dorośli, młodzież i dzieci – niemal sto pięćdziesiąt tysięcy osób wzięło udział w 17. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Przyjechali specjalnie 15 czerwca na Stadion Narodowy w Warszawie, aby oglądać pokazy naukowe, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i odkrywać tajemnice świata.

Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy było „Życie”. W Pikniku wzięło udział prawie 200 instytucji z 22 krajów świata, które w swoich namiotach przeprowadziły ponad 1000 pokazów i eksperymentów.

17. Piknik Naukowy odbył się w nowym miejscu, które sprawdziło się znakomicie – setki namiotów, kuszących odkrywaniem tajemnic nauki zostało rozlokowanych grupami na pierścieniu stadionu o obwodzie 900 m oraz na drogach dojazdowych, co pozwoliło na wygodniejsze zwiedzanie, przyglądanie się pokazom i samodzielne eksperymentowanie.

Mimo upalnej pogody i innych ciekawych wydarzeń w mieście, goście nie zawiedli – imprezę odwiedziło 142 573 osoby, co stanowi nowy rekord frekwencyjny – nie tylko Pikniku, ale i Stadionu Narodowego.

Każdy, niezależnie od wieku i zainteresowań mógł znaleźć tu coś dla siebie; prezentowane były pokazy z wielu dziedzin wiedzy, począwszy od matematyki oraz widowiskowych chemii i fizyki, poprzez archeologię, historię i geografię, aż po biologię i medycynę.

17 piknik polskie radio i centrum kopernika1.jpg

17 piknik polskie radio i centrum kopernika.jpg

17 piknik polskie radio i centrum kopernika8.jpg

Najmłodsi mogli przekonać się, że nauka może być jednocześnie zabawą i przygodą. Dzieci zachęcane były do samodzielnego przeprowadzania doświadczeń, przygotowywania preparatów mikroskopijnych, czy sprawdzania „na własnej skórze”, że naukę można spotkać na każdym kroku w codziennym życiu.

17 piknik polskie radio i centrum kopernika7.jpg

17 piknik polskie radio i centrum kopernika4.jpg

My także byliśmy na pikniku. Fantastycznie się bawiliśmy, dostaliśmy MEGA wielka dawkę wiedzy, podaną w ciekawy sposób. Za rok także się wybierzemy, bo naprawdę warto! Już niedługo sami będziecie to mogli ocenić, bo zgrywamy film relacjonujący dla osób, którym nie udało się przybyć ;)

17 piknik polskie radio i centrum kopernika11.jpg

17 piknik polskie radio i centrum kopernika10.jpg

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA