Kilka sposobów na oszczędzanie pieniędzy

Kieszonkowe posiada ogromną wadę- szybko się kończy. Często zdarza się też tak, że wymarzony przez nas obiekt, np. nowy tablet, bilet na koncert, sukienka swoją ceną przewyższa przeciętną wysokość kwoty otrzymywanej od rodziców bądź wypracowanej przy zbiorze truskawek u sąsiadów.

Istnieje kilka sposobów, które pozwolą nam uzbierać większą kwotę przy odkładaniu niewielkich sum.

1) „Na piątaka” Przygotowujemy skarbonkę bądź słoiczek. Wyznaczmy termin podczas którego chcemy oszczędzać, np. trzy miesiące, rok, bez limitu czasowego. W tym czasie jeżeli robimy zakupy i w wydanej reszcie otrzymujemy monetę o nominale pięć złotych to odkładamy ją do skarbonki. Postępujemy tak przy każdej transakcji, nawet jeżeli otrzymana reszta składałaby się z samych pięciozłotówek.

2) „Na groszaki” Postępujemy podobnie jak w sposobie „Na piątaka” tyle, że gromadzone monety posiadają nominał 1 grosz, 2 grosze, 5 groszy, 10 i 20 groszy. Wbrew pozorom poprzez tą metodę można zaoszczędzić pokaźną sumę. 3) Konto w banku. Prosimy rodziców o założenie rachunku oszczędnościowego. Z pomocą opiekunów wpłacamy co miesiąc wybraną kwotę na konto.

4) Rodzicielski sejf Metoda ta polega na tym, iż prosimy rodziców o przechowywanie naszych pieniędzy- całości kieszonkowego lub tylko części. Sposób idealny dla osób, które uwielbiają robić zakupy i nie mogą się przed nimi powstrzymać.

I.B.

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA