Moda na bieganie

Jogging

Jogging jest formą ruchu, a konkretnie truchtu lub biegu w wolnym tempie, która na celu ma polepszenie sprawności fizycznej i wydolności, bez nadmiernego stresu związanego z wysiłkiem.

Teoretyczne tempo takiego biegu waha się od 7-9 km/h, ale podczas treningu z pewnością nikt się nad tym nie zastanawia. Dla jednych bieganie to styl życia, dla innych forma relaksu, a jeszcze innych sposób na zachowanie zdrowia i utrzymanie odpowiedniej kondycji oraz sylwetki. Dzisiaj biega już prawie każdy i to bez względu na wiek, czy płeć, porę dnia, czy roku. Wielu, zapewne zastanawia się, co ten rodzaj sportu w sobie takiego ma, że przyciąga tylu ludzi. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta.

Bieganie to sport bardzo przystępny, sport na który pozwolić sobie może każdy i którego uczyć się nie trzeba, bo biegać potrafimy przecież od zawsze. Bieganie przynosi wiele korzyści i tak naprawdę bardzo trudno znaleźć jakiekolwiek jego minusy.

Jogging nad morzem.jpg

Zacznijmy od tego, że bieganie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, w szczególności gdy zdecydujemy się na bieg na świeżym powietrzu, wśród otaczającej nas zieleni w parku, czy lesie. Bieganie podnosi odporność organizmu, a praca całego ciała wzmacnia wszystkie jego mięśnie. Dzięki bieganiu pracujemy nad naszą kondycją, możemy zrzucić zbędne kilogramy i wykształcić piękną sylwetkę ciała.

Na tym jednak nie koniec. Również serce i płuca będą nam wdzięczne, że podjęliśmy wyzwanie rozpoczęcia systematycznych treningów. Udowodniono także, o czym można przekonać się na własnej skórze, że podczas biegania, rozładowuje się napięcie, znika stres a endorfiny -tzw. hormon szczęścia wytwarzany w mózgu -wprost szaleją w naszym organizmie.

Dodatkowo, bieganie oprócz recepty na zdrowie i szczęście jest oryginalną formą spędzenia wolnego czasu z przyjaciółmi, a mało tego, możliwością nawiązania wspaniałych znajomości.

W ciągu każdego roku coraz częściej trafić można na, organizowanie w miastach, czy większych miejscowościach, maratony, półmaratony, czy po prostu biegi na trochę dłuższe dystanse. Z roku na rok stają się one coraz bardziej popularne i przyciągają swoją obecnością coraz szerszą rzeszę chętnych sprawdzenia swoich sił.

glowne3133.jpg

Oczywiście pamiętać należy, że w maratonie nie wystartujemy z dnia na dzień, ale systematyczne i rozsądne treningi, w szczególności „pod okiem” fachowca z pewnością ułatwią nam start w biegu, pozwalający na dotarcie do mety bez żadnej kontuzji. Złośliwi twierdzą, że część ludzi biega w celu pochwalenia się i zaprezentowania najnowszej marki butów, dresów, czy innych akcesoriów, ale z drugiej strony, nawet jeśli jest to prawda, to i tak są o krok lepsi od tych, którzy siedzą w domu i tylko ich krytykują zamiast udowodnić, że stać ich na coś więcej. Cieszmy się, że moda na bieganie dotarła również do naszego kraju, bowiem moda ta tak naprawdę nie pochłania żadnych kosztów, a jest jednocześnie modą na zdrowie.

D. K.

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA