The Human Body- niezwykła wystawa

The Human Body

Jeżeli mieszkamy w Gdańsku lub wybieramy się tam na wakacje to warto zajrzeć na wystawę Human Body. Jest ona niezwykła ze względu na to, iż eksponatami są prawdziwe ludzkie ciała, które zostały odpowiednio do tego przygotowane.

Bohaterzy przed śmiercią wyrazili dobrowolną zgodę na ich użycie w tej wystawie. Pochodzą z Chin, ich tożsamość nie jest znana. Na wystawie zobaczymy pojedyncze układy (np. krążenia, pokarmowy) jak i całe organizmy. Poznamy rozwój płodu i zobaczymy jak palenie tytoniu wpływa na płuca.

Ujrzymy także galerię niezwykłych zdjęć i filmów. Oprowadzać będą nas studenci medycyny. Celem wystawy jest ukazanie piękna i zarazem kruchości ludzkiego ciała. Ma ona zmobilizować odwiedzających do większej dbałości o samych siebie, poszanowania dla innych oraz wzbudzić zainteresowanie naukami przyrodniczymi.

THE HUMAN BODY- wystawa..jpg

Wystawę w Gdańsku można oglądać do 31 sierpnia bieżącego roku w Garnizonie Kultury, ul. Juliusza Słowackiego 3, Gdańsk- Wrzeszcz.

Ceny biletów wahają się od 35- 60 zł w zależności od wieku i dnia tygodnia, istnieje możliwość zakupu biletów grupowych. Można ją także obejrzeć w Krakowie. Nie wszyscy podchodzą do tego przedsięwzięcia w optymistyczny sposób. Część osób twierdzi, iż taka wystawa nie powinna mieć miejsca, gdyż stanowi nieposzanowanie ludzkich zwłok.

I.B.

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA