Dlaczego ludzie się objadają?

Objadanie się

Tempo życia, stres, nadmiar obowiązków sprawiają, że ludzie szukają ucieczki od rzeczywistości. Uciec można w różne rzeczy, ale jedną z ciekawszych dróg poprawiania sobie samopoczucia jest objadanie się. Naukowcy z University w USA badając ten problem znaleźli przyczynę tego nawyku i odkryli z czym on jest związany.

„Wolisz się szybko zestarzeć czy być grubym?”. Z badań wynika, że o naszym nadmiernym apetycie świadczy obecność wolnych rodników. Są to cząsteczki, które odpowiadają za proces starzenia się naszego organizmu, dzięki nim możemy również odczuwać sytość. Mamy więc trudny wybór, albo szybciej będziemy się starzeć, a będziemy mieli piękną sylwetkę albo będziemy „długo młodzi” z brzuszkiem i oponkami.

Wykonano eksperyment potwierdzający tezę wpływu obecności wolnych rodników na proces objadania się, który ukazał jej słuszność. Doświadczenie polegało na tym, że zwiększono ilość wolnych rodników w organizmie otyłej myszy. Mysz miała mniejszy apetyt, wolne rodniki aktywowały u niej wytwarzanie melanokortyny -która jest odpowiedzialna za odczuwanie sytości.

S.K.

Stronicowanie:
Lubię
10.0 / 10  (1 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA