Upiorne lalki- Monster High

Monster High

Moda w różnych dziedzinach sztuki a także przemysłu zmienia się bardzo dynamicznie. Zjawisko to nie ominęło również świata zabawek. Tradycyjne lalki tak podziwiane, nagradzane i wystawiane na wielu wystawach zostały zastąpione przez Monster High.

Linię tę zaprojektował amerykański projektant Garret Sander, zaś ilustracje stworzyła Kelly Riley. Zabawki zostały wykonane w 2007 roku a ich premiera przypadła na rok 2010. Inspiracją do ich stworzenia były mroczne postacie z literatury i legend takie jak Dracula, mumia, duchy, zombie, wilkołaki.

MONSTER HIGH.jpg

Monster High są często uznawane za ich potomstwo lub są powiązane z nimi w inny sposób. Noszą charakterystyczne ubrania, często mają dziwny kolor skóry i inne oznaki swojego niezwykłego pochodzenia. Oprócz lalek w tej samej linii wyprodukowano także artykuły papiernicze, pluszowe zabawki, torby i odzież. W 2010 roku została wydana pierwsza powieść związana z tą tematyką, której autorką jest Lisi Harrison. Do tej pory powstały już cztery książki. Stworzono również krótkie filmy animowane, a w 2011 roku miała miejsce premiera gry.

Jeśli jesteście fanami i macie ochotę obejrzeć bajki z Monster High wskakujcie na naszą zakładkę BAJKI:

http://www.polekcjach.com/bajki/485/Monster%20High

I.B.

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA