Eden- cały świat w jednym miejscu

Eden

Jeżeli nadchodzące wakacje mamy zamiar spędzić w Wielkiej Brytanii to nie możemy przegapić okazji by odwiedzić Kornwalię i znajdujący się tam ogród botaniczny. Eden nie jest typowym obiektem. Według Księgi Rekordów Guinessa to największy na świecie kryty ogród.

Składa się z trzech kopuł zbudowanych z materiału nadającego się do recyklingu. W każdej z tych olbrzymich szklarni rośnie inna roślinność, łącznie około miliona gatunków.

W kopule zawierającej rośliny ekosystemu tropikalnego można podziwiać przepiękny wodospad i florę występujące w dżungli. Wilgotność powietrza sięga tam 60% w dzień i 90% w nocy. W szklarni śródziemnomorskiej występują liczne cytrusy, zioła i winorośle. Wokół budynków rosną okazy charakterystyczne dla klimatu Wielkiej Brytanii.

Pracownicy Edenu doczekali się niejednokrotnie zbioru upraw. Dodatkowym atutem dla zwiedzających- zwłaszcza dzieci i młodzieży jest możliwość wzięcia udziału w ciekawych zajęciach edukacyjnych. Projekt Eden został skonstruowany tak, iż nawadniany jest oczyszczoną wodą deszczową, a energii dostarczają turbiny wiatrowe Kornwalii.

Bilety wstępu kosztują średnio 19-24 funty dla dorosłych i 6- 11 funtów dla dzieci. Z pewnością warto odwiedzić to miejsce, zwłaszcza, jeżeli nie mamy szans na podróże w odległe krańce świata.

I.B.

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA