Quad- jak uniknąć wypadku?

Gdy pojawiła się moda na quady, uważano, iż są one dużo bardziej bezpieczne od motocykli i pojazdów pokrewnych. Jednak w krótkim czasie teoria ta została obalona, niestety kosztem wielu tragicznych wypadków, również śmiertelnych. Powodem takich sytuacji jest nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa i brawurowa jazda.

Quad powinien być dostosowany do wzrostu, wagi i wieku kierowcy. Należy dokładnie sprawdzić jego stan techniczny. Przed pierwszą jazdą powinniśmy przejść szkolenie przeprowadzone przez instruktora, najczęściej w ośrodku udostępniającym tory do jazdy quadem.

Bardzo ważny jest kask i ochraniacze stosowane przez motocyklistów oraz pancerz przeznaczony do ochrony kręgosłupa. Najlepiej jeździć po specjalnie przygotowanych do tego torach. Jeżeli jednak nie zdecydujemy się skorzystać z takiego obiektu to wybieramy tereny proste, bez przeszkód, gdzie uczęszcza mała liczba pieszych.

Quad- zagrożenie.jpg

Nie jeździmy po ulicach, zwłaszcza bardzo ruchliwych! Na przejażdżkę zawszę wybieramy się z kimś dorosłym. Prowadzimy z umiarkowaną prędkością, zawsze trzymamy kierownicę, a stopy układamy na podnóżkach. Nie wolno ich zdejmować i wymachiwać nimi!

Zachowujemy zdrowy rozsądek, nie popisujemy się przed znajomymi. Należy także zaznajomić się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Pamiętajmy, że quady nie są zabawkami!

I.B.

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA