Bezpieczeństwo nad morzem

Polskie morze jest podobno najpiękniejsze, tak twierdzą osoby, które wypoczywają nad nim co roku. Bez względu czy wakacje spędzamy nad Bałtykiem czy też w bardziej egzotycznych rejonach nadmorskich, musimy zachować pewne zasady bezpieczeństwa. Stosowanie się do tych zaleceń pozwoli nam na uniknięcie przykrych niespodzianek.

Pamiętajmy, że czerwona flaga oznacza zakaz kąpieli. Zaraz po wejściu na plażę smarujemy się specjalnym kremem z filtrem ochronnym UV. Kapelusze lub czapki uchronią nas przed udarem. Pijemy dużo wody lub napojów.

Uważajmy na nasze stopy! Przyjemnie jest chodzić boso po rozgrzanym piasku, niestety często grozi to urazem. Po plaży porozrzucane są różne resztki śmieci, także zetknięcie z ostrym brzegiem muszli bądź kawałkiem drewna wyrzuconym na brzeg może się źle skończyć.

Bezpieczeństwo nad morzem.jpg

Choć większość plaż patrolowana jest przez ratowników pamiętajmy, że w kontakcie z wodą ostrożności nigdy za wiele. Nad morze idziemy się z kimś dorosłym. Wybieramy takie miejsce do rozłożenia koca, z którego opiekun będzie mógł obserwować naszą kąpiel.

Nie wchodzimy do wody, gdy są mocne fale. Nie wypływamy daleko(nie przekraczamy wyznaczonych przez boje miejsc), nawet jeżeli jesteśmy dobrymi pływakami. Do morza wchodzimy stopniowo oswajając się z temperaturą wody. Nigdy nie wchodzimy po opalaniu, gdy jesteśmy mocno rozgrzani oraz gdy źle się czujemy!

Nie oddalamy się zbytnio od opiekunów, na rozległej plaży łatwo się zgubić, zwłaszcza wśród tłumu turystów. Gdy jednak zgubimy się, staramy się dojść do najbliższej wieży ratowniczej i informujemy o tym ratowników.

Nie odpowiadamy na zaczepki obcych, o zaistniałej sytuacji mówimy opiekunom.

I.B.

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA