Nie daj się zabić młody Motocyklisto!

To niesamowita okazja dla miłośników jazdy na skuterach z Warszawy! Aż 60 osób będzie miało szansę wziąć udział w 4 dniowym szkoleniu doskonalącym jazdę za zupełnie darmo! Jeśli masz od 13 do 18 lat, mieszkasz w Warszawie i masz skuter – przeczytaj koniecznie!

Już w niedzielę 4 sierpnia rusza Skuterowa szkółka – projekt Polskiego Stowarzyszenia Motocyklistów. Koledzy motocykliści postanowili tym razem pomyśleć o najmłodszych uczestnikach ruchu posiadających uprawnienia do jazdy na silnikowych dwóch kółkach. I jak wskazują statystyki policyjne – jest olbrzymia potrzeba takich szkoleń, ponieważ osoby z tej grupy wiekowej powodują najwięcej wypadków w ruchu drogowym wśród wszystkich użytkowników motocykli.

Pod fachowym okiem Tomka Kulika i innych instruktorów, kursanci będą podnosić swoje umiejętności jazdy, dowiedzą się jak samodzielnie serwisować podstawowe układy w swoim pojeździe, poćwiczą ratowanie innych na kursie z pierwszej pomocy, a także porozmawiają o bezpieczeństwie na drodze z przedstawicielem Wydziału Ruchu Drogowego Stołecznej Policji.

Dzięki dofinansowaniu Miasta Stołecznego Warszawy zajęcia są dla ich uczestników zupełnie darmowe, a zdobyte tam umiejętności z całą pewnością bezcenne!

Aby zapisać się na szkolenie należy wejść na stronę www.skuterowaszkolka.pl, zapoznać się z zasadami szkoleń (przeczytać o tym, że kask, ochraniacze i wysokie twarde buty są obowiązkowe) i wysłać jak najszybciej maila zgłoszeniowego na adres: skuterowaszkolka@ewo.org.pl

Kolejne cykle szkoleniowe ruszają:  4 sierpnia, 11 sierpnia, 18 sierpnia

Kto pierwszy ten lepszy! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacje kontaktowe:

Katarzyna Romanowska, tel. 609999693, e-mail: k.romanowska@ewo.org.pl

Jakub Jastrzębski, tel. 660710011, e-mail: j.jastrzebski@ewo.org.pl

 

Więcej informacji:

Pomimo popularyzacji motorowerów i skuterów jako środków transportów wciąż brakuje zorganizowanych zajęć dla młodzieży umożliwiających pogłębianie wiedzy z zakresu ruchu drogowego oraz poprawiających ich technikę jazdy. Po ukończeniu podstawowego kursu na kategorię AM(karta motorowerowa) świadomość zagrożeń na drodze jest nadal niewielka, a gdy już dochodzi do tragicznych skutków uczestnicy ruchu drogowego często nie potrafią lub obawiają się podjąć odpowiednich działania przed przyjazdem służb.

Zgodnie z danymi z Centralnej Ewidencji Pojazdów oraz danych zgromadzonych przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego w roku 2012 zarejestrowano ogółem 78 136 nowych i używanych motorowerów.

Według informacji Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w roku 2012 na polskich drogach motorowerzyści uczestniczyli  w 2036 wypadkach, a przyczynili się do powstania 903 wypadków, w których zginęło 49 osób, a 985 doznało obrażeń ciała.

Najczęstszymi przyczynami wypadków spowodowanych przez motorowerzystów było:

  • niedostosowanie prędkości do warunków ruchu – 318 wypadków,
  • nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu – 191 wypadków,
  • nieprawidłowy manewr skrętu – 76 wypadków.

Z analizy wieku sprawców - motorowerzystów wynika, że największe zagrożenie powodują osoby w grupie wiekowej 15-17 lat, byli oni sprawcami 217 wypadków (24% ogółu wypadków spowodowanych przez tę grupę uczestników ruchu), zginęło w nich 9 osób (18,4%), a 249 zostało rannych (25,3%).

 

 

Stronicowanie:
Lubię
10.0 / 10  (1 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA