Czy dzieci mogą napisać i wydać własną książkę?

Wielu osobom może się wydawać, iż dzieci nie potrafią napisać ciekawej książki. Nic bardziej mylnego! Dowodem na to, iż młody człowiek potrafi stworzyć interesującą powieść są osoby takie jak Mikołaj Wyrzykowski, autor „Opowieści z sosnowego lasu” czy Jagoda Wójcik autorka „Gwiezdnych oczu”.

Takich nastoletnich twórców w Polsce jest o wiele więcej. Świadczy o tym międzyszkolny konkurs organizowany w Płocku przez szkołę podstawową nr 22, skierowany do dzieci z klas 3-6.

Jak wydać własną książkę? Jeżeli masz pomysł na treść swojej powieści to zacznij pisać- nie ważne czy na komputerze czy w zeszycie, nie przejmuj się gramatyką i stylistyką- na to czas przyjdzie później, na początku trzeba uchwycić ideę.

Nie ma też określonego czasu w jakim dzieło musi powstać- może to być miesiąc, rok, trzy lata. Gdy uznasz, że całość jest już gotowa, przeczytaj to co napisałeś i wprowadź ostateczne poprawki. O dalszą pomoc należy poprosić dorosłych -książkę można wydać na trzy sposoby- zgłosić ją do konkursu literackiego, w którym nagrodę główną stanowi wydanie lub tradycyjnie wysłać próbkę do wydawnictwa albo wydawnictwa e-booków.

Jak napisać książkę.jpg

Ze względu na niskie koszty, najszybciej na wypromowanie zdecydują się prawdopodobnie e- wydawnictwa. Jednak jeżeli powieść będzie naprawdę dobra to z pewnością zainteresują się nią wydawnictwa drukowane. Tam zostanie wprowadzona stylistyczna korekta. W pisaniu książek najważniejsze są pomysł,  zapał i determinacja - wiek nie gra roli.

I.B.

Młodzi pisarze.jpg

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA