Smartfon- nowy wróg narkotyków

Nikomu nie trzeba tłumaczyć jak bardzo szkodliwe są narkotyki. Uszkadzają mózg, doprowadzają do uzależnienia i związanych z nim bardzo poważnych konsekwencji. Pod ich wpływem dokonywane są przestępstwa, dochodzi też do wielu wypadków.

W początkowej fazie często nastolatkom udaje się ukrywać fakt zażywania tych substancji przed rodzicami. Niestety, wiadomo, że ta faza bywa kluczowa- na początku można bez problemu odstawić narkotyki.

Na szczęście pojawiła się nadzieja dla zatroskanych opiekunów - aplikacja, która po wprowadzeniu do smartfonu pozwala stwierdzić czy dana osoba jest pod wpływem substancji psychoaktywnych.

Korzystać z niej będą mogli także zaniepokojeniu znajomi. Jeżeli podejrzewacie, że bliska wam osoba dziwnie się zachowuje, już wkrótce będziecie mogli sprawdzić czy w grę nie wchodzą narkotyki.

Powinniśmy być bardzo dumni, gdyż aplikację Modern Drug Test opracowali nasi rodacy, w dodatku bardzo młodzi, gdyż są studentami Politechniki Gdańskiej.

WeRule.jpg

Dzieło Karola Stosika, Pawła Nowakowskiego i Mateusza Nowaka zostało zakwalifikowane do finału ogólnoświatowego konkursu Imagine Cup (największej olimpiady technologicznej dla studentów), który odbył się na początku lipca w Petersburgu.

Studenci z Gdańska zajęli drugie miejsce w kategorii Windows Phone Challenge! Badanie za pomocą tej aplikacji trwa niezwykle krótko- kilka sekund i polega na analizie zmian zachodzących w oku pod wpływem narkotyków, a także jego reakcji na światło. Można wykorzystywać ją wielokrotnie.

Modern Drug Test.jpg

W tym roku gdański zespół rywalizował z 87 drużynami z całego świata. Oprócz drużyny z Gdańska, Polskę reprezentowały jeszcze dwie grupy, w tym jedna także została nagrodzona. W ciągu kilku lat polscy reprezentanci stawali na podium konkursu Imagine Cup aż 21 razy. Może wkrótce i Wy weźmiecie udział w tej olimpiadzie?

http://icsocialmediateam.com/live-stream/

I.B.

Imagine Cup2013.jpg

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA