2013 rokiem Juliana Tuwima, autora wiersza „Lokomotywa”

Julian Tuwim "Lokomotywa"

Kto z nas nie zna „Lokomotywy”, „Pana Hilarego” czy „Słonia Trąbalskiego”? Te i inne wiersze są cenione i bardzo lubiane przez dzieci od kilku pokoleń.  Rok 2013 został ogłoszony w Polsce Rokiem właśnie ich autora - Juliana Tuwima. Jego wiersze zyskują nie gasnącą popularność dzięki zawartemu w nich humorowi, wzruszają ukrytym przesłaniem, bawią dowcipnym językiem.

Od początku 2013 roku w całej Polsce odbywają się koncerty, happeningi, spektakle teatralne i inne wydarzenia kulturalne poświęcone pisarzowi.  Na przykład w lipcu, w stolicy, dzieci wzięły udział w grze miejskiej śladami życia i twórczości Juliana Tuwima. Projekt gry terenowej został stworzony by zachęcić rodziców do aktywnego spędzania czasu z dziećmi i jednocześnie zainteresować twórczością pisarza. Warto również wspomnieć o wrześniowym niezwykłym wydarzeniu, jakim było bicie rekordu Guinnessa w ilości osób czytających „Lokomotywę”. Spotkanie miało miejsce w klasztorze dominikanów na warszawskim Służewie.

Obchody ku czci Juliana Tuwima potrwają do końca roku czyli uczestniczyć w nich będzie można jeszcze tylko przez 3 miesiące. Warto się pospieszyć i poszukać imprez organizowanych na cześć pisarza w swoim mieście. Dzięki takim kulturalnym projektom będziecie mieć możliwość uczestniczenia w interesującej zabawie, w niecodziennych wydarzeniach, poznać interesujących ludzi, którzy być może zarażą Was miłością do Tuwima i jego twórczości. Bo wiersze, które towarzyszyły w dzieciństwie naszym rodzicom i dziadkom, z pewnością będą bawić również następne pokolenia. Ty również możesz ulec urokowi magicznej krainy jaką stworzył Tuwim w swojej poezji.

S.N.

Julian_Tuwim-literatura_dziecięca-obchody_roku_Tuwima-lokomotywa-słoń_trąbalski-.jpg

foter.com/photo/diana

Stronicowanie:
Lubię
10.0 / 10  (1 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA