Masz problem z pewnością siebie - uprawiaj sport!

Uprawiaj sport

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego ludzie uprawiający sport są postrzegani jako osoby radosne, pełne życia, pewne siebie? Otóż dlatego, że wysiłek fizyczny sprawia, że pozytywnie zmienia się nie tylko ich wygląd ale również samopoczucie. Od dawna znane powiedzenie „w zdrowym ciele, zdrowy duch” sprawdza się doskonale w życiu osób uprawiających sport.

Jeśli ktoś z Was ma problem z pewnością siebie to doskonałym remedium na tę dolegliwość może być właśnie aktywność fizyczna. Dlaczego? Otóż, np. uczestniczenie w zajęciach w przyjaznym otoczeniu z rówieśnikami buduje poczucie przynależności do zespołu, przyjazną więź, która daje wsparcie. Sport rozwija umiejętności społeczne: uczy pracy zespołowej, cierpliwości i solidarności. Rozwija koncentrację, kreatywność oraz umiejętność stawiania celów i ich osiągania.

Bezcenna jest również możliwość zabawy która zainteresuje sportem. Jego uprawianie z kolei wpłynie na zadbanie o kondycję, rozwinie koordynację, wzmocni siłę organizmu. O wpływie uprawiania sportu na kształt sylwetki przypominać nie trzeba. Oprócz tego każdy może odkryć możliwości swojego ciała, nauczyć się nowych umiejętności a ćwiczenia wykonywane w przyjaznej atmosferze dodadzą skrzydeł gdy nasz sukces sportowy zostanie dostrzeżony.

 

Na koniec trzeba wspomnieć o pozytywnym wpływie sportu na nasz układ odpornościowy i o endorfinach, których poziom wzrasta podczas wysiłku fizycznego i sprawia że jesteś w dobrym nastroju. Jeśli będziemy uprawiać sport regularnie na atrakcyjności zyska nie tylko nasze ciało ale również nasza pewność siebie.

S.N.

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA