Chcę mieć psa- czy aby na pewno jestem na to gotowy?

Wielu z nas marzy o swoim czworonogu. Możemy z nim wychodzić na spacery, bawić i opiekować się nim. Pies staje się naszym najlepszym przyjacielem i jest z nami zawsze. Ale czy decyzja o kupnie bądź adoptowaniu psa nie jest zbyt pochopna? Zanim zaczniesz myśleć o czworonogu w swoim domu, przeczytaj czy jesteś w stanie dobrze się nim zaopiekować!

1.      Czy rodzice wyrażają na niego zgodę? Często jest tak że od razu stanowczo mówią „nie”. I czasem warto się ich posłuchać.

2.      Czy będziesz miał dla psa wystarczająco dużo czasu? Jeśli wolisz spędzać czas przed komputerem niż na dworze- pies odpada.

3.      A co jeśli wyjedziesz na wakacje z rodziną? Czy będziesz miał komu oddać psa pod opiekę?

4.      Czy zdajesz sobie sprawę że na początku musisz go wszystkiego uczyć? Czystość to podstawa, jednak mały szczeniak nie wie że dywan to nieodpowiednie miejsce na siusianie. Pogryzione buty- to codzienność.

5.      A jeśli zachorujesz i przez kilka dni nie będziesz w stanie z nim wyjść? Pies potrzebuje ciągłego ruchu. Czy będzie miał się nim kto zaopiekować?

6.      Czy Twoi rodzice będą w stanie go utrzymać? Karma, obroża, smycz, kaganiec, szczotka i inne potrzebne rzeczy niestety sporo kosztują.

7.      Pies mimo że krócej niż człowiek ,żyje nawet 15 lat. Czy pomyślałeś o tym co się z nim stanie kiedy np. pójdziesz na studia?

8.        Zwierzę w domu wiąże się także z brudem. Pies lnieje, wypada mu sierść, jest to bardzo uciążliwe bo jego kłaczki panoszą się wszędzie, nawet w JEDZENIU!

czy_moge_miec_zwierze-problemy dzieciece_chlopcow_dziewczynek-gry_i_zabawy_dla_dzieci-wydarzenia_imprezy_dla_dzieci-zajecia_polekcjach.jpg

Posiadanie psa to ogromna frajda. Ale jak widzisz to nie tylko zabawa. Pies to żywe zwierzę. Potrzebuje kontaktu z człowiekiem, innymi ludźmi i też ma uczucia! Jeśli pewnego dnia okaże się że musisz oddać go do schroniska-  to będzie ogromne przeżycie dla niego, a nikt z nas nie chciałby żeby zwierzę przez nas cierpiało.

J.B.

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA