Książki dla młodzieży które warto przeczytać.

Dla większości z nas czytanie książek może być nudne i mało interesujące. Ale są osoby które uwielbiają czytać i spędzają na tym każdą wolną chwilę. Oto kilka ciekawych książek które na pewno warto przeczytać.

1.      Andrzej Maleszka: „Magiczne drzewo. Olbrzym”

Opowiada o chłopcu o nadludzkich mocach który musi pokonać wielkiego olbrzyma. Wędrują z nim mądrala, gadający pies i gracz komputerowy.

2.      Michael Ende: „Momo”

Momo jest bardzo wyjątkową dziewczynką która mieszka w amfiteatrze i potrafi czerpać z życia co najlepsze. Wymyśla zabawy, dogaduje się z dorosłymi i dziećmi. Jednak jej cudowny świat staje się w pewnym momencie zagrożony.

3.      John Marsden: „Jutro 6. Cienie”

Ta książka opowiada o grupie nastolatków którzy walczą z nieznanym wrogiem. Została nagrodzona wieloma nagrodami w różnych krajach

4.      Anna Onichimowska: „Dziesięć stron świata”

 

Opowiada o grupie nastolatków którzy mają wielkie marzenia i ambicje jednak ich dotychczasowe życie nie koniecznie pozwala im je spełnić.

 

J.B.

Stronicowanie:
Lubię
10.0 / 10  (1 ocen)
Komentarze (1)
Skomentuj
2017-08-11 16:52
luna pisze:
Według mnie trzeba po prostu trafić na odpowiednią książkę, żeby się w czytaniu zakochać.;) Ja tak miałam z Rickiem Riordanem, przeczytałam miesiąc temu "Tajne akta Obozu Herosów" i totalnie wpadłam, a nigdy bym nie powiedziała że mi się taka fantastyka spodoba (jest tam dużo mitologiczny elementów). Teraz czekam na "Percy Jackson. Książka do kolorwania". Będzie wreszcie co robić na lekcjach, hah ;)
Zgłoś Odpowiedz

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA