iknow – nieco inny „Miliard w Rozumie”. Gry i zabawy dla dzieci

Pora roku i świeżo zakończona zmiana czasu na zimowy przyniosły nam znane, choć niekoniecznie lubiane długie zimowe wieczory. Gdybyście zastanawiali się, jak uatrakcyjnić sobie taki wieczór, być może to jest właśnie propozycja dla Was. iKnow jest grą quizową z odrobiną hazardu.

Jeśli macie zgraną paczkę i wiecie mniej więcej, jaką wiedzę posiadają Wasi współgracze – to nie będziecie mieli najmniejszych problemów ze zdobywaniem punktów. A można je zdobyć odpowiadając na pytania oraz obstawiając to, czy Wasi przeciwnicy odpowiedzą poprawnie na swoje. Punkty otrzymuje również osoba czytająca pytania.

Gra składa się z krótkiej instrukcji, zestawu pionków dla sześciu graczy, żetonów punktów oraz 400 kartoników z pytaniami (po 4 pytania z różnych kategorii na każdym). Grać można już w dwie osoby i jeśli się uprzecie, możecie zrezygnować z planszy. Musicie tylko dograć to, w jaki sposób będziecie punktować – bo w przypadku gry z obstawianiem można również stracić co nieco ze swojego dorobku.

Gra jest przeznaczona dla osób mających 15 lat i starszych. To dość istotna kwestia, bo pytania umieszczone w grze są dosyć trudne. Chwilami można nawet powiedzieć, że bardzo trudne. Wiedza, której dotyczą, jest z jednej strony bardzo ogólna, a z drugiej bardzo szczegółowa. Choć wydaje się to za trudne do połączenia, wystarczy przytoczyć pytanie dotyczące pierwszych mistrzostw świata w skokach narciarskich, które odbyły się poza Europą.

Wiedza tego typu bardzo często przyswajana jest zupełnie nieintencjonalnie – z wiadomości, z gazet, czy z rozmów z innymi, ale bardzo rzadko z książek i podręczników. Na pewno przydatna będzie więc umiejętność samodzielnego pozyskiwania i przetwarzania informacji, by móc się w tej grze wykazać. Sama gra wykonana jest w sposób bardzo przyjemny dla oka.

Biel i minimalizm – przywodzący na myśl pewną firmę komputerową – uzupełnione o kolorowe akcenty pomagają skupić się na samej grze. To świetny kontrast dla ciemności wieczoru za oknem.

K.Ś.

Gry i zabawy dla dzieci. Gry planszowe

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA