Co to jest dubbing, i czy to się opłaca?

Co to jest dubbing?

Większość z was na pewno wie co oznacza słowo dubbing. Jest to podkładanie głosu przez jakąś osobę, aktora, pod postać filmową. W Polsce dubbinguje się filmy zagraniczne, jednak czy jest to opłacalne? Wydaje się, że tak.

Każdy z nas wie, jak uciążliwe jest czytanie napisów, za którymi często nie nadążamy. Lektor jest oczywiście lepszym rozwiązaniem, jednak nie wciąga tak jak film, w którym każda postać ma swój głos. Zdarza się nam spotkać z dubbingiem gorszej lub lepszej jakości, jednak wybierając pomiędzy dubbingiem, lektorem czy napisami, na pewno każdy z nas najchętniej obejrzy film z dubbingiem.

Weźmy na przykład film animowany Family Guy. Cztery osoby, które podkładają głos pod postacie tego filmu zarabia od 175 tys do 225 tys dolarów za odcinek!

Innym sukcesem okazał się film animowany The Simpsons , dzięki któremu osoby użyczające głosu zarobiły od 300 do 400 tys za odcinek!

Wow, ależ kwoty! Niestety takie kosmiczne stawki proponowane są jedynie przy zagranicznych produkcjach i przy filmach, serialach, które cieszą się popularnością i odniosły duży sukces.

A jak wygląda praca osoby podkładającej głos??? Obejrzyjcie filmy:

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA