Fretka słodkie stworzonko

Fretka to drapieżnik ( nie gryzoń) z rodziny łasicowatych. Jest udomowioną odmianą tchórza. Od lat 80. XX wieku wzrasta popularność na te zwierzęta. Obecnie w USA i niektórych państwach europejskich fretka zajmuje trzecie miejsce jeśli chodzi o najbardziej popularne domowe zwierzątko.

Fretka jest pełna życia i ciekawska. W przeciwieństwie do psa czy kota fretki nie pozbywają się z wiekiem chęci do zabawy.

Fretki są drapieżnikami dlatego podstawą ich wyżywienia jest mięso. W ich jadłospisie powinno się również znaleźć 20% produktów pochodzenia roślinnego np. marchewka lub kasza jęczmienna. Fretką nie wolno podawać mięsa wieprzowego tylko drobiowe bądź wołowe. Może jeść również ryby, ale tylko morskie. Łatwiej jest kupić gotową karmę, ale te specjalistyczne dla fretek są niestety drogie. Można podawać kocią karmę, ale trzeba patrzeć na skład. Powinno w niej się znajdować 32% białka i 22% tłuszczu. Musi mieć jak każde zwierzę stały dostęp do czystej wody.

Czy wiesz, że:

Fretki zagrały wielu filmach m. in. „Gliniarz w przedszkolu”, „Władca pierścieni: Drużyna Pierścienia”, „ Starship Troppers”.

fretka-1.jpg

W Stanach Zjednoczonych w stanie Ohio istniało miasto Ferretville. Nazwa w dosłownym tłumaczeniu brzmi „Miasto Fretek” będące w samym centrum hodowli tych futrzaków.

K.J. 

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA