6.Co to jest PMS?

Pms

Pms to zespół napięcia przedmiesiączkowego. Podobno cierpi na niego co druga kobieta. Pojawia się na kilka dni przed miesiączką i jest wynikiem zawirowań hormonalnych w waszym organizmie. Każda kobieta odczuwa go za każdym razem inaczej, raz bardziej intensywnie raz mniej.

Objawy można podzielić na:

-fizyczne osłabienie, męczące bóle migrenowe, zawroty głowy, bóle i obrzęk piersi, napięty brzuch, opuchlizna nóg i dłoni, przyrost wagi (1-3 kg.), bóle kręgosłupa, uczulenia, zatrzymanie wody w organizmie, wypryski skórne, nudności, wymioty, zaparcia lub biegunki, zaburzenia apetytu, przetłuszczanie włosów, nadmierne pocenie się i uczucie gorąca, problemy z koncentracją, 

-psychiczne, niepokój, zmienność nastroju, nagły gniew, płacz, mniejsza odporność na stres, bezsenność, rozdrażnienie, depresja, nadpobudliwość.

Kilka rad na zmniejszenie wymienionych dolegliwości:

- dieta, dużo pełnowartościowego białka i unikanie cukrów prostych oraz napoi gazowanych, soli, kawy, gdyż powodują obrzęki i zatrzymują wodę w organizmie. Jedzcie chude mięso, ryby, drób, orzechy (bez soli), jajka, chude przetwory mleczne, produkty pełnoziarniste, brokuły, sałaty plus witaminy: A, C, E, B6 oraz magnez. 

Zaleca się pić zioła rumianek, melisę, oset mleczny, który zapobiega niektórym chorobom narządów rodnych kobiet,  osłania wątrobę.

Popularność zyskuje aromaterapia. Zaleca się:

-olejek z drzewa łagodzący bóle głowy, zmniejszający  nerwowość, apatię.

-olejek anyżkowy łagodzi bóle menstruacyjne i zaburzenia krążenia

-olejek cyprysowy uspokaja

-olejki geraniowy, melisowy lub lawendowy dodany do kąpieli  

 też zmniejszy objawy PMS.

W tych dniach nie zapomnijcie o higienie miejsc intymnych. Stosujcie odpowiednie środki, zmieniajcie codziennie bieliznę. Ważne żeby srom był czysty, nie wilgotny, bo to powoduje podrażnienia, szczególnie gdy mamy obcisłe majtki bądź stringi. Jest to niekomfortowe uczucie, brudzi bieliznę i jest przyczyna brzydkiego zapachu.

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (1)
Skomentuj
2013-02-24 17:53
hado12 pisze:
moja też to ma a wtedy bez kija lepiej nie podchodzić :D
Zgłoś Odpowiedz

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA