4.Co gdy zapomni się zażyć pigułki.

CO ZROBIĆ GDY KOBIETA ZAPOMNIAŁA O PRZYJĘCIU PIGUŁKI : 

·jeżeli minęło mniej niż 1dzień i 12 godzin - połknij natychmiast pominiętą pigułkę, a kolejną pigułkę przyjmij o zwykłej porze.

·jeżeli minęło więcej niż 1dzień i 12 godzin  -połknij pominiętą pigułkę, a kolejną pigułkę przyjmij o zwykłej porze i przez następne siedem kolejnych dni stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne (środki chemiczne lub mechaniczne), chyba, że  w danym opakowaniu do zastosowania pozostało mniej niż 7 pigułek. Wówczas należy dokończyć barnie tych pigułek, pominąć siedmiodniową przerwę na okres i natychmiast rozpocząć przyjmowanie pigułek z kolejnego opakowania (przez całe 21 dni)

·jeżeli nie minęło jeszcze trzy godziny od przyjęcia ostatniej pigułki a doszło u ciebie do wymiotów, biegunki, prawdopodobnie lek się nie wchłonął. kolejną pigułkę zażywamy dopiero gdy ustąpią nudności i wymioty. Jeżeli nie ustąpią przez dłuższy czas, należy zwrócić się do lekarza.

Metoda ta, tak jak każda inna nie zabezpiecza nas przed chorobami przenoszonymi droga płciowa. Ryzyko zachorowania na śmiertelna chorobę jaką jest Aids wymaga zastosowania maksymalnej ostrożności i odpowiedniego zabezpieczenia. NALEŻY więc współżyć z jednym stałym partnerem, o którym wiadomo, ze nie jest nosicielem, używać prezerwatyw i dopiero uzupełniająco środków plemnikobójczych.

Skuteczność tej metody jest bardzo wysoka; wskaźnik Pearla wynosi 0,2- 0,3. Czyli, że na 100 kobiet stosujących tę metodę przez pełnych dziesięć lat, możliwe jest dojście do 2-3 niepożądanych ciąż.

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (1)
Skomentuj
2013-01-25 22:26
sliczniuda pisze:
dobrze że coś takiego jest, ale co jak co to najlepiej jest uważać :)
Zgłoś Odpowiedz

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA