Bekanie. Bezpieczny Intermet

Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
 

Korzystając z Internetu należy pamiętać, że w sieci zachowuje się każdy wpis, zdjęcie, komentarz czy inne pliki które tam umieszczamy. Dlatego zanim cokolwiek wrzucicie do Interentu przemyślcie to dwa razy. Nie chcecie chyba w przyszłości się wstydzić i świecić oczami jak chłopiec z filmu? Pamiętajcie, taka chwila nierozwagi może przynieść przykre konsekwencje, szczególnie gdy materiały trafią do niepowołanej osoby.

Jakie skutki odnosi nieprzemyślane umieszczanie wpisów bądź zdjęć dobrze ilustruję filmik „Bekanie”. To co zamieszczasz można z powodzeniem  otworzyć w późnej starości przez innego użytkownika sieci. Umieszczanie zdjęć czy innych treści może również trafić w „niepowołane ręce” np. kolegi, koleżanki, znajomego czy znajomej który źle Ci życzy i może wykorzystać to przeciwko tobie w dowolnym czasie. 

Na koniec warto wspomnieć: coraz częściej spotykana jest praktyka, sprawdzania aplikantów do pracy w sieci. Co jeśli potencjalny pracodawca natrafi na "nieciekawe" informacje na wasz temat? Zatrudni was czy raczej podziękuje za współpracę?

Przemyśl więc dwa razy zanim wyślesz maila czy post. Jeśli naciśniesz wyślij już tego nie cofniesz!!!

Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA