Tajemniczy przyjaciel. Bezpieczny Internet

Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
 

W Internecie mamy masę portali społecznościowych, komunikatorów, czatów i innych tego typu miejsc w których możemy zapoznać nowych ludzi.

W rozmowie nie ma nic złego, ale zawsze należy uważać na to, co się pisze.(nie podawać swojego adresu, telefonu, nazwiska, nie opowiadać o tym, że się jest samemu w domu) Nie warto też ukrywać naszych nowych znajomości przed rodzicami czy przyjaciółmi. Nigdy tak naprawdę nie wiemy, kto jest po drugiej stronie, nie widzimy go przecież. Tym bardziej możemy nabrać podejrzeń, gdy ktoś nowo poznany nie chce abyśmy komuś mówili o tym, że się z nim przyjaźnimy, obdarowuje nas prezentami, doładowuje nam telefon komórkowy czy proponuje spotkanie.

Jeśli już się z kimś umawiamy to w miejscu publicznym (kino, galeria) i najlepiej w grupie ( na spotkanie idź z przyjaciółmi, siostrą, bratem). Generalnie lepiej jest jednak poznawać się w świecie realnym, a nie wirtualnym. Spotykając kogoś na swojej drodze widzimy go, jesteśmy w stanie ocenić jego zachowanie, a przez komputer wiemy o tej osobie tyle, ile ona sama o sobie powie(a może to być przecież nieprawda). Bądźmy więc ostrożni, jeśli chodzi o poznawanie ludzi w sieci. Nasza nieostrożność może spowodować, że spotka nas coś złego. Lepiej, więc dmuchać na zimne i uważać. 

S.K.

Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA