UWAGA jakie zdjęcia wrzucasz! Bezpieczny Internet.

Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
 

W dzisiejszych czasach każdy ma gdzieś założony profil, konto na którym dodaje znajomych, wrzuca swoje zdjęcia, komentuje. Miło jest się pochwalić fotką z wakacji, ciekawego miejsca lub taka na której, fajnie wyszliśmy. Kiedy ktoś doda jeszcze komentarz bądź wysoko ją oceni nasze ego rośnie ;)

Uważajcie jednak, jakie dodajecie zdjęcia, bo raz wrzucone nigdy nie znikną. Ktoś może je zapisać sobie na komputerze, dorysować coś do niego, dodać głupie napisy a potem rozesłać lub wydrukować i rozdać!

Nie jest to nic miłego i źle świadczy o tej osobie. Dlatego, nie prowokujcie takich sytuacji, staranne dobierajcie zdjęcia, unikajcie dwuznacznych:

-min;

-sytuacji;

-postaw;

-zdjęć rozebranych.

I jeszcze jedno!!

Zasada ta dotyczy także zdjęć na których są inne osoby. Nie wrzucajcie zdjęć koleżanek, kolegów jeśli nie wyrażają na to zgody i przedstawiają ich w złym świetle. Może na początku wydaje się wam to śmieszne, jednak tej osobie zapewne sprawicie wiele przykrości. 

Pomyślcie jak wy byście się poczuli?

 

Na koniec powtarzana przez nas jak mantra:

Nie podawajcie w sieci swoich danych osobowych!

Imienia i Nazwiska

Numeru telefonu

Adresu zamieszkania

Komentarze (2)
Skomentuj
2013-03-19 21:30
swr pisze:
ja tam niczego do sieci nie wrzucam
Zgłoś Odpowiedz
2012-10-09 17:29
asas pisze:
ja uważam na to co pisze i jakie zdjęcia wrzucam, jednak moja koleżanka, wrzuciła słodką focie z dzióbkiem, chłopcy w klasie żyć jej nie dali i się z niej śmiali ;(
Zgłoś Odpowiedz

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA