Ręce do góry. Bezpieczny Internet

Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
 

 

W Internecie znajdziemy masę programów do ściągania i wymieniania się plikami muzycznymi, filmami i innymi aplikacjami. Warto wybierać te, które są naprawdę interesujące. Nie wszystko, co znajdziemy w sieci jest godne naszej uwagi.

Piosenka w której większość tekstu wypełniają przekleństwa nie ma w sobie żadnego przesłania, poza pustą agresją słowną. Nie potrzebujemy takich „śmieci”. Każdemu z nas zależy przecież na rozwoju, nie na grzebaniu w śmieciach.

Oglądając cokolwiek w TV, sieci czy słuchając radia bądźmy krytyczni, nie wszystko co jest aktualnie „na topie” może nam odpowiadać. Każdy człowiek jest jedyny w swoim rodzaju, każdy też lubi co innego. Warto to pielęgnować i rzeczywiście nawet w rozrywce szukać tego, co odpowiada naszym gustom. Nie musimy przecież zmieniać się na siłę tylko dlatego, że pół szkoły nagle zaczęło ubierać się czy mówić w określony sposób. Jeśli będziemy szli za modą ślepo jak baranki to może nas to wyprowadzić na złą drogę. Trzeba mieć swoje wartości i do nich dążyć. Nie należy nikogo naśladować, bo nigdy nie będziemy udaną kopią kogoś. Każdy jest inny- trzeba to zaakceptować.

To, że ktoś nosi złote łańcuchy, osiągnął sukces finansowy, zawodowy nie znaczy, że jest on dla nas super wzorem. Często ludzie osiągają te rzeczy mimo tego, iż są złymi lub zagubionymi ludźmi, których zdecydowanie nie warto naśladować, bo nie prowadzi to do naszego rozwoju, do naszego dobra. 

 

S.K.

Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA