Fajerwerki. Bezpieczny Internet.

Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
 

 

W Internecie znaleźć można wiele stron zawierających instrukcje, jak domowym sposobem wykonać fajerwerki. Najczęściej przepisy te tworzone są przez ludzi, którzy nie mają pojęcia o pirotechnice i ich naśladowanie jest ogromnym zagrożeniem dla zdrowia i życia.

Co roku w okolicach Sylwestra do szpitali trafiają setki a nawet tysiące dzieci i dorosłych okaleczonych przez fajerwerki!

Pamiętajcie, że sztuczne ognie to nie zabawki i odpalać je mogą tylko osoby dorosłe. Fajerwerków nie wolno kupować z nieznanych źródeł – na ulicznych straganach czy w Internecie. Fajerwerki kupowane w sklepie muszą znajdować się w nienaruszonym opakowaniu i zawierać instrukcję obsługi.

Nigdy nie próbujcie odpalać fajerwerków sami. Sztuczne ognie wybuchają z ogromna siłą, dlatego kiedy Wasi rodzice czy wujkowie będą podpalać lont, odsuńcie się o kilkanaście metrów na bezpieczną odległość. W miejscu, z którego piękne kolorowe sztuczne ognie polecą w niebo powinny znajdować się najwyżej dwie osoby dorosłe, które wiedzą, co robią. Wtedy na pewno nikomu nic się nie stanie!

Fajerwerki są super, ale trzeba zachować ostrożność, żeby przyniosły radość. Dlatego nigdy nie próbujcie wykonywać ich na własną rękę! Kupujcie je z rodzicami w sklepach i zachowajcie zasady bezpieczeństwa podczas wystrzeliwania ich w Sylwestrową Noc!

Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA