Zamęt w głowach. Bezpieczny Internet

Lubię
10.0 / 10  (1 ocen)
 

Zanim zaczniesz czytać dalej ten artykuł, zastanów się, ile czasu spędziłeś już dziś przy komputerze. A wczoraj? A w ostatni weekend? No właśnie. Jeżeli za każdym razem jest to kilka godzin, zastanów się, co właściwie przez ten czas robiłeś? Grałeś w gry? Oglądałeś filmiki na youtube? Obserwowałeś nowe posty znajomych na Fecebook’u?

Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez komputera i Internetu. Ale dla jednych czas z komputerem to maksymalnie pół godziny na sprawdzenie poczty i portalu społecznościowego a dla innych całe noce i dnie spędzone na graniu w najprzeróżniejsze gry. Niestety prawda jest taka, że od komputera bardzo łatwo jest się uzależnić. A wtedy życie przecieka nam między palcami. Tracimy znajomych, bo nie mamy czasu się z nimi spotykać a kontaktujemy się tylko z obcymi ludźmi, z którymi gramy „po sieci”. Zatracamy w ten sposób kontakt z rzeczywistością.

 

Takie zachowania, jeżeli przestajemy je kontrolować, pogłębiają się i prowadzą do ciężkiej sytuacji. Jeżeli w porę nie zdamy sobie sprawy z tego, co się z nami dzieje, możemy potrzebować pomocy specjalisty, aby wyjść z komputerowego uzależnienia. Dlatego już dziś odpowiedzcie sobie na pytanie, kiedy ostatnio graliście w piłę nożną z kolegami. Ale na boisku, a nie na monitorze!

A może by tak wybrać się z tą ładną koleżanką do kina? Zaplanujcie sobie ograniczenie czasu spędzanego przy komputerze. Jeżeli liczycie go w godzinach, to w każdym tygodniu odejmujcie jedną godzinę dziennie i przeznaczajcie tę godzinę na rozwój swoich innych pasji, sport i czas z przyjaciółmi i rodziną.

A.D.

Komentarze (1)
Skomentuj
2013-07-23 18:51
katkamoss pisze:
niestety wraz z wiekiem coraz więcej siedzimy przed kompem, nie wiem czy ktoś jest w stanie to zmienić
Zgłoś Odpowiedz

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA