Jak szybko i dobrze spakować się na wyjazd?

flickr.com

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi czekają nas liczne wycieczki. Oczywiście nie pojedziemy w jednej koszulce i spodniach, musimy zabrać ze sobą kilka niezbędnych rzeczy. Tylko, co wziąć, aby nie dźwigać niepotrzebnego balastu, a tylko przydatne nam rzeczy. I jak zrobić to sprawnie, a dobrze?

Podstawą jest dobranie walizki/ plecaka odpowiedniego do ilości dni na jaką się wybieramy, a także na ukształtowanie terenu, które napotkamy na swojej drodze. Oczywiście wybierając się na wioskę nie kupujmy walizki na kółkach, której np. po piaszczystej drodze nie pociągniemy w komfortowy sposób.

Warto zastanowić się co będzie dla nas najwygodniejsze. Jeżeli wyjeżdżamy np. na weekend i to samolotem bądź autokarem/ busem, weźmy walizkę /plecak do 10 kilogramów, dzięki temu unikniemy dodatkowych dopłat za bagaż, po za tym na te 2, 3 dni nie potrzeba zbyt wielu rzeczy. Dodatkowo należy pamiętać, że do samolotu kosmetyki powinny nie zawierać więcej niż 100 ml, inaczej przy odprawie będziemy, musieli je zostawić/ wyrzucić. (a chyba szkoda, by było).

Kiedy mamy już walizkę/ plecak odpowiednią do naszej wyprawy sporządźmy listę rzeczy potrzebnych w czasie wyjazdu. Najlepiej zapisać sobie wszystko na kartce, później zawsze możemy coś wykreślić i dodać w razie potrzeb. Będzie nam łatwiej, gdy będziemy mieli to ujęte obrazowo.

Pakujmy się według listy i listę wpakujmy do bagażu, będzie nam później łatwiej spakować się do domu w drogę powrotną (dzięki temu o niczym nie zapomnimy).

Rzeczy przed spakowaniem warto dobrze wyprasować i posegregować w reklamówki, dzięki temu unikniemy niepotrzebnego szukania, bo wszystko będzie posegregowane i oszczędzimy więcej miejsca, gdy rzeczy będą wyprasowane, oraz unikniemy niebezpieczeństwa, że coś nam się np. wyleje i pobrudzi wszystkie rzeczy. Kosmetyki warto zapakować w kosmetyczkę. Buty w worek lub folię ochronną.

Trzymajmy się zasady ,że bierzemy rzeczy praktyczne, które na pewno nam się przydadzą.

Warto oprócz bagażu podstawowego, spakować się również w bagaż podręczny, gdzie schowamy np. jedzenie, picie, dokumenty, leki itp (to, co będzie nam niezbędne w trakcie podróży). Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego „grzebania w wielkim bagażu podstawowym).

S.K.

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA