Co to jest farba magnetyczna?

Farba magnetyczna

Coraz częściej dzisiaj, w naszych domach, czy mieszkaniach naszych bliskich, spotykamy się z pomieszczeniami „uśmiechającymi się” do nas różnymi barwami. Coraz rzadziej, na szczęście, „straszą nas” białe, zimne ściany, które już większości się znudziły. Ale co zrobić, gdy i kolorowe ściany już się nam opatrzyły? Czy istnieje jakiś sposób, by jakoś urozmaicić nasze wnętrza? Otóż, okazuje się, że owszem, tak.

Najprostszym i zarazem bardzo ciekawym pomysłem, by odmienić któryś z naszych pokoi jest „zaprzyjaźnienie się” z farbą magnetyczną… Czym w ogóle jest owa farba?

foto przyklejone na ścianie magnetycznej.jpg

Farba magnetyczna jest lateksową farbą akrylową opartą na bazie wodnej z zastrzeżoną recepturą zawartych w niej drobinek żelaza. Płaszczyzna, która została pomalowana gromadzi w sobie cząstki żelaza, które tym samym przyciągają magnes. Im więcej warstw farby, tym większa jest siła przyciągania. Czy farba magnetyczna jest szkodliwa? Wielu z nas może pomyśleć, że farba magnetyczna jest szkodliwa, ale bez obaw. Farba ta jest całkowicie bezpieczna. Nie powoduje żadnej szkodliwej emisji i nie zagraża, choćby w najmniejszym stopniu naszemu zdrowiu.

Gdzie najlepiej zastosować farbę magnetyczną? Tak naprawdę, wybór zależy tylko i wyłącznie od nas, naszych upodobań no i… może naszej wyobraźni;) W swoim pokoju użytek z takiej właśnie ściany, możemy zrobić nad naszym biurkiem. Dzięki temu, będziemy mogli umieszczać, a następnie spoglądać na pomoce naukowe- „przyklejone notatki”.

W salonie możemy, dzięki ścianom magnetycznym”, udekorować je np. plakatami bez klejenia, czy używania gwoździ. W przedpokoju mogą być nam pomocne, jako tablice informacyjne dla pozostałych domowników, czy jako „przypominajki” o jakichś wydarzeniach.

różowy pokój  pomalowany farbą magnetyczną.jpg

Farba magnetyczna „zdaje egzamin” również w szkołach, przedszkolach, czy pracy. W tych pierwszych, nie tyko pomaga w zabawie, ale i ułatwia naukę. W pracy natomiast, umożliwiają jej łatwiejszą organizację. Jak widzimy, farba magnetyczna ma szerokie zastosowanie.

Być może, warto skorzystać z jej walorów i zastosować na ścianach, któregoś z naszych pomieszczeń, stwarzając jej jednocześnie, nie tylko szerokie pole możliwości, ale również przedstawiając oryginalny pomysł zagospodarowania danej powierzchni... D. K.

Stronicowanie:
Lubię
10.0 / 10  (1 ocen)
Komentarze (1)
Skomentuj
2013-07-23 19:11
katkamoss pisze:
przydałaby mi się w pokoju ;)
Zgłoś Odpowiedz

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA