Jakie zwierzątko wybrać?

Chyba nikt nie zaprzeczy, że zwierzęta są mądrymi i wspaniałymi stworzeniami, a często również członkami naszych rodzin. Zwierzę w domu wiąże się z podjęciem poważnej decyzji i szeregiem obowiązków. Pamiętajmy, że to nie zabawka, gdy nam się znudzi nie można jej wyrzucić!

Jeżeli po konsultacji z dorosłymi zdecydowaliśmy się na posiadanie jednego z nich, czas zastanowić się, jaki gatunek wybierzemy. Koty uwielbiają zabawy z właścicielem i pieszczoty, te nierasowe rzadko chorują. Często śpią w ciągu dnia, zwłaszcza, gdy się nudzą.

Jeżeli często nie ma nas w domu warto sprawić im towarzysza- najlepiej innego kota. Nauczone, załatwiają się w kuwecie i z tego powodu są częściej wybierane niż psy- nie wymagają aktywnych spacerów. Są idealne dla starszych dzieci.

Małe kotki.jpg

Jeżeli nasz wybór padnie na psa, najlepiej wybrać przyjazną rasę, np. Labrador, Shi Tzu. Psy, zwłaszcza te duże lubią bieganie i częste spacery. Bardzo tęsknią i potrafią długo szczekać lub wyć, gdy w pobliżu nie ma właścicieli. Są nieco droższe w utrzymaniu niż koty.

W zależności od rasy nadają się dla tych najmłodszych jak i starszych. Ostatnio modny Siberian Husky źle znosi mieszkanie w blokach, zwłaszcza, gdy nie jest mu dostarczana odpowiednia dawka codziennej aktywności.

Ptaki powinny trafiać wyłącznie w ręce miłośników, gdyż innym mimo swej urody mogą się szybko znudzić. Rzadko lubią pieszczoty a ich ciągły śpiew może być męczący.

Gryzonie takie jak chomiki, świnki morskie, szczury, myszoskoczki są świetnym rozwiązaniem dla małego mieszkania. Na wstępie trzeba zapewnić im odpowiednią klatkę, najlepiej jak największą, niestety to kosztowny wydatek. Klatki sprząta się w zależności od gatunku i rodzaju wyściółki codziennie lub nawet raz na dwa tygodnie.

Gryzonie.jpeg

Gryzonie lubią nocne harce. Muszą pamiętać o tym osoby z problemami ze snem. Te małe stworzonka wbrew pozorom są bardzo towarzyskie.

Ryby i gady wymagają wyspecjalizowanych akwariów i są kosztowne w utrzymaniu, raczej polecane dla hobbystów. Wyjątek stanowią malutkie hodowle, np. gubików. Decyzja o posiadaniu zwierzęcia musi być bardzo przemyślana, nie wolno ulegać chwilowej modzie.

I.B.

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA