Nadpotliwości mówimy stop!

W okresie dojrzewania w organizmie zachodzą gwałtowne zmiany. To tak jakby przez nasze ciało przeszedł huragan! Częstym i niezwykle nieprzyjemnym objawem dorastania jest nadpotliwość. Dotyka ona różnych części ciała, często całego organizmu. Nawet jeżeli nie powoduje przykrego zapachu to z pewnością pozostawia widoczne plamy na odzieży oraz uczucie nieczystości.

Znacznie wpływa na kontakty z innymi -osoby cierpiące na nią stają się nieśmiałe, unikają innych. Często też są odrzucane przez rówieśników. Jak pokonać ten problem? Najlepiej udać się na konsultację do dermatologa. Lekarz zaleci odpowiednie lekarstwa i sprawdzi czy przyczyną pocenia się nie jest jakaś choroba. Możemy również wypróbować domowe sposoby, stosując się do wskazówek można całkowicie pozbyć się dolegliwości lub ją zmniejszyć. Nie jemy ostrych i bardzo słonych dań, gdyż wzmagają pracę gruczołów potowych.

Pijemy co najmniej dwa litry płynów dziennie, w upalne dni nawet więcej- aby nie doprowadzić do przegrzania organizmu.

Najlepiej pić wodę niegazowaną i herbaty ziołowe. Zdecydowanie unikamy kawy i mocnej czarnej herbaty. Napar z pokrzywy lub szałwii jest moczopędny, woda zgromadzona w organizmie zostanie usunięta tą drogą.

Nosimy przewiewną bawełnianą bieliznę. Do kąpieli używamy soli ziołowych. Unikamy też stresu, uczymy się metod jego zwalczania.

I.B.

Stronicowanie:
Lubię
0.0 / 10  (0 ocen)
Komentarze (0)
Skomentuj

Nie masz jeszcze konta?

Załóż je szybko, za darmo


REKLAMA