Fundacja Mama

kategoria:Urzędy,Stowarzyszenia:

Fundacje

województwo:Mazowieckie
adres:
Warszawa
dzielnica:
strona www:
telefon:
fax:

Fundacja MaMa to organizacja pozarządowa założona w czerwcu 2006 roku w Warszawie przez Sylwię Chutnik, Julię Kubisę i Annę Pietruszkę- Dróżdż.

 

Misja Fundacji MaMa:
Fundacja MaMa poprawia sytuację kobiet, w szczególności matek, we wszystkich sferach życia. Organizujemy szereg działań aktywizujących, kulturalnych, edukacyjnych, lobbingowych, prawnych i z zakresu ekonomii społecznej. Bazując  na  stabilnym  i  dobrze zorganizowanym zespole budujemy niezależną, liderską  grupę  wspierająca  inicjatywy społeczne. 
 
Wartości, czyli czym się kierujemy w naszej pracy:
1. Etyka / lojalność / uczciwość
2. Niezależność
3. Równość
4. Skuteczność
5. Profesjonalizm / odpowiedzialność

 

Fundacja MaMa działa na rzecz praw matek w Polsce organizując:
-  kampanie społeczne,
- akcje na rzecz praw pracowniczych,
- warsztaty i szkolenia,
- porady prawne, psychologiczne i obywatelskie,
- projekty artystyczno-edukacyjne dla rodziców i dzieci,
- wydawnictwa,
- konkursy. 

  •  Nasze działania są zawsze nastawione na realne potrzeby matek - wynikają bezpośrednio z ich doświadczenia i są kierowane zarówno do nich samych, jak i społeczeństwa, władz lokalnych i sejmowych.
  • Od samego początku walczymy z barierami architektonicznymi, które uniemożliwiają poruszanie się z wózkami dziecięcymi lub inwalidzkimi. Co roku organizujemy kampanię „O Mamma Mia! Tu wózkiem nie wjadę” oraz współpracujemy z dzielnicami miasta w celu poprawy przestrzeni publicznej.
  • Uczestniczymy w debatach medialnych i społecznych mających na celu poprawę sytuacji matek zarówno na polu prywatnym, jak i zawodowym.
  • Rocznie realizujemy około 7 projektów i 4 kampanie społeczne. Dodatkowo codziennie pomagamy poprzez porady i wsparcie indywidualne.
  • Każda z osób działających w fundacji jest mamą, ma swoje pasje i realizuje się społecznie i artystycznie. Staramy się pokazać na własnym przykładzie, że z macierzyństwa można czerpać siłę i satysfakcję.
  • Współpracujemy z mediami w celu nagłośnienia problemów matek w Polsce i staramy się tym samym rozpocząć debatę społeczną.
  • Matronujemy ponad 20 projektom i inicjatywom rocznie,
  • Jesteśmy w koalicji z  Porozumienie Kobiet 8 MarcaPorozumienie 11 Listopada i Koalicja na Rzecz Równych Szans
  • Wspierając mamy - wspieramy również siebie!
Mapa dojazdu nie zostałą jeszcze dodana.